kütusehinnad 3.05.18 (Martin Ahven)

Riigieelarves prognoositakse järgmise aasta kütuseaktsiisi laekumiseks 583,9 miljonit eurot ehk tänavusest ligi 38 miljonit eurot enam, kuid suuremaid kütusefirmasid koondav Eesti Õliühing leiab, et praeguste trendide jätkudes laekumine hoopis väheneb, ja seda 60 miljoni euro võrra.

Riigieelarve ootus on kütusefirmade hinnangul liiga optimistlik ega võta arvesse mootorikütuste tarbimismahu langustrendi, kirjutab Äripäev.

Eesti teedel läbitud kilomeetrite arv on suuremate kütusefirmade andmetel koos majandusega küll stabiilselt kasvanud umbes neli protsenti aastas, kuid müüdud liitrid on mullusest alates vähenenud ning 2017. aastal oli vähenemine 1,2 protsenti ning tänavu eeldatavalt juba 8,8 protsenti. Rahandusministeeriumi kasvuootust ei usu ka Alexela juhatuse liige Alan Vaht, kelle sõnul tarbimine kasvanud ei ole ning bensiini tarbimine selgelt langeb. Vahi sõnutsi on kümme protsenti tarbimist läinud Eestist välja ning toornafta hind jõuab prognoosi järgi järgmise kuue kuuga 100 dollarini barrel, mis peaks ka tarbimist vähendama.

Jaga artiklit

49 kommentaari

  /   11:13, 29. sept 2018
Riigikogu, Sa ei ole Ingel, lasku maa peale !
E
ehh  /   09:05, 29. sept 2018
purjetamine toimub tuule abil, ta ei tea kütusehinnast midagi

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis