Krimi

Endine telejuht Toomas Lepp peab kohtu ette astuma veebruaris (4)

Ohtuleht.ee, 26. september 2018, 16:47
Toomas LeppFoto: Teet Malsroos
Harju maakohus otsustas täna toimunud eelistungil, et Tallinna Televisiooni raha omastamises süüdistatava Toomas Lepa üle hakatakse kohut pidama veebruaris.

Süüdistuse kohaselt omastas telekanalit juhtinud Toomas Lepp aastail 2013–2016 näiliste tehingute abil enam kui 200 000 eurot SA Tallinna Televisiooni raha. Omastamiseks kasutas Lepp KVA Telecom OÜ kaudu esitatud arveid, mis koostati saadete „Keskkonnanädal“ ja „Vaba mõtte klubi“ tootmise eest. KVA Telecomist kanti raha edasi Lepa kontrolli all olevasse äriühingusse Videomeedia OÜ.

Samal teemal

Süüdistuse järgi puudus KVA Telecomil endal võimekus saateid toota, samuti ei toimunud ka alltöövõttu Videomeediast – nii „Keskonnanädal“ kui ka „Vaba mõtte klubi“ valmisid kasutades Tallinna Televisiooni ruume, seadmeid ning operaatoreid.

Lisaks Lepale on samas kriminaalasjas on esitatud süüdistus ka KVA Telecomile ning selle juhatuse liikmele Valter Kraavile ja raamatupidajale Lea Kraavile, keda kõiki süüdistatakse omastamisele kaasaaitamises. Lea Kraavit süüdistatakse lisaks dokumendi võltsimises ja võltsdokumendi kasutamises. Ühe kahtlustatava – Tallinna TV endise juhatuse liikme Mart Ummelase – suhtes on kriminaalmenetlus lõpetatud oportuniteedi põhimõttel ja prokurör saatis ta üldkasulikule tööle.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Leelet Kivioja selgitas, et süüdistuse järgi on avalikkuse informeerimiseks loodud telekanali juht kahetsusväärselt oma positsiooni ära kasutanud ning telekanali raha ebaseaduslikult iseenda kasuks pööranud. „Sisuliselt on tegemist järjekordse kurva näitega, kus inimene, kellele on usaldatud ligipääs maksumaksja rahale, on seda usaldust kuritarvitanud ning avalikkuse hüvanguks mõeldud raha isiklikeks kuludeks kasutanud,“ lisas Kivioja.

Võimaliku konfiskeerimise tagamiseks on arestitud süüdistatavate valdusest leitud sularaha ning neile kuuluvaid kinnistuid.

Kriminaalmenetluse viis läbi Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Harju maakohtu pressiesindaja Viivika Siplane ütles Õhtulehele, et kohus määras täna toimunud eelistungil Lepa ja tema kaassüüdistatavate kohtuistungid järgmise aasta veebruarisse ja märtsi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee