Eesti uudised

Rahvas tuli püha missa korraldajatele appi ehk Miks Kõigevägevama ja võimude silm ei ulatunud missajärjekorras korda looma (7)

Juhan Haravee, 26. september 2018 13:20
KORRALOOJAD: Püha missat turvanud politseinikele ei mahtunud kuidagi pähe, miks võttis sinises jopes mees (keskel) omaalgatuslikult enda peale järjekorras korraloomise.   Foto: Juhan Haravee

Rooma paavsti teisipäevane Eesti-visiit kulges plaanikohaselt ja tõrgeteta, saavutades oma kõrgpunkti Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud missal. Ametliku massiürituse kajastuste fookusesse ei mahu aga paraku mitmesajameetrine ussina looklev missale pürgijate järjekord, millega huvilistel kokku tuli puutuda. Tehkem tagasihoidlik katse olukorda parandada.

Eestlased ja küllap teistegi rahvaste esindajad teavad hästi, et elus ainult jumalale lootma jääda ei maksa – ise tuleb kah mees olla.

Paavst Franciscus on nüüd juba kodus ja puhkab reisiväsimust välja, et jätkata jumalaasemiku tänuväärset tööd. Võõrustajad teevad kokkuvõtteid, vaagides kogemusi ning nuputades juba praegu, mida saaks järgmine kord pareminigi teha.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.10.2018
E-resident Franciscus: Eesti politseil ei ole paavsti sõrmejälgi
28.09.2018
Raul Ukareda sai suudelda paavsti sõrmust
26.09.2018
Paavst Franciscuse ühepäevane visiit läks maksma ligi 37 000 eurot, täpne summa alles selgub
26.09.2018
Paavst pani eestlaste hingekeeled helisema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee