Eesti uudised

Tühjaks tehtud logistikafirma andis kõik oma endised töötajad kohtusse (23)

Toimetas Silja Ratt, 26. september 2018, 10:23
HARJU MAAKOHUS Tiit Tamme
Logistikafirma Via3L Spedition kaebas kahjutasu välja nõudmiseks kohtusse kõik oma endised töötajad, kes otsustasid sel suvel ettevõtte suur- ja väikeosanike vahelise vastuseisu tulemusena firmast lahkuda ja asuda tööle konkureerivasse firmasse Nordic Spedition.

Via3L nõuab oma 25 endiselt töötajalt ja Nordic Speditionilt kokku üle seitsme miljoni euro maksmist väidetavalt kahju hüvitamiseks ja viivisteks.

Kostjaid esindava vandeadvokaadi Paavo Kochi sõnul on tervitatav, et Via3L Speditioni suuromanikud on asunud ajakirjanduses laimukampaania korraldamise asemel kohtuteele, kuid sellisel kujul oma endiste töötajate vastu esitatud nõue on Eestis pretsedenditu. 

“Tegu on õiguslikult perspektiivitu ja eetiliselt kahtlase nõudega, mille esitamine on suuromanike poolt pigem emotsionaalne kui õiguslik. Tõenäoliselt soovib suuromanik sellise käiguga oma endistele töötajatele lahkumise eest kohta kätte näidata ja neile emotsionaalselt survet avaldada. Eestis ei kehti pärisorjus ja töötajatel on õigus endale sobivat töökohta valida. Pereheitmine ei ole õigusvastane tegevus, seda on varem juhtunud ja juhtub ka tulevikus,” lausus Koch.

Advokaadi sõnul on töötajad valmis end esitatud nõude vastu kaitsma ja kaebavad suuromanike poolt hagi tagamiseks taotletud kohtumääruse edasi. “Suuromanike tänane käitumine on kõige ilmekam näide, miks need inimesed ettevõttest üldse lahkusid. Nõue on esitatud valimatult kõigi vastu ja tundub, et suuraktsionäril polnud seejuures isegi teadmist, kes tema heaks töötasid. Näiteks on saanud nõude ka töötaja, kes pärast ühekuulist katseaega lahkus,” lausus Koch.

23 KOMMENTAARI

v
väinamöinen 27. september 2018, 23:03
Teeline, ära jaura. Konkurentsipiirangu kokkuleppe eest tuleb eraldi hüvitist maksta ja on rahadega vahe sees, siis selline lepe enam ei kehti.
...
(loe edasi)
n
Nojah 26. september 2018, 17:57
Töölepingutes on selgesõnaliselt kirjas: Töölt lahkunud inimene ei tohi kahe aasta jooksul asuda tööle konkureerivasse firmasse. See punkt kaitseb firmasaladusi kaasa võtvate ülejooksikute eest. Igati mõistlik asjakorraldus. Praktiseeritakse pea kõigis arenenud riikides.
Loe kõiki (23)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee