HARJU MAAKOHUS (Tiit Tamme)

Logistikafirma Via3L Spedition kaebas kahjutasu välja nõudmiseks kohtusse kõik oma endised töötajad, kes otsustasid sel suvel ettevõtte suur- ja väikeosanike vahelise vastuseisu tulemusena firmast lahkuda ja asuda tööle konkureerivasse firmasse Nordic Spedition.

Via3L nõuab oma 25 endiselt töötajalt ja Nordic Speditionilt kokku üle seitsme miljoni euro maksmist väidetavalt kahju hüvitamiseks ja viivisteks.

Kostjaid esindava vandeadvokaadi Paavo Kochi sõnul on tervitatav, et Via3L Speditioni suuromanikud on asunud ajakirjanduses laimukampaania korraldamise asemel kohtuteele, kuid sellisel kujul oma endiste töötajate vastu esitatud nõue on Eestis pretsedenditu. 

“Tegu on õiguslikult perspektiivitu ja eetiliselt kahtlase nõudega, mille esitamine on suuromanike poolt pigem emotsionaalne kui õiguslik. Tõenäoliselt soovib suuromanik sellise käiguga oma endistele töötajatele lahkumise eest kohta kätte näidata ja neile emotsionaalselt survet avaldada. Eestis ei kehti pärisorjus ja töötajatel on õigus endale sobivat töökohta valida. Pereheitmine ei ole õigusvastane tegevus, seda on varem juhtunud ja juhtub ka tulevikus,” lausus Koch.

Advokaadi sõnul on töötajad valmis end esitatud nõude vastu kaitsma ja kaebavad suuromanike poolt hagi tagamiseks taotletud kohtumääruse edasi. “Suuromanike tänane käitumine on kõige ilmekam näide, miks need inimesed ettevõttest üldse lahkusid. Nõue on esitatud valimatult kõigi vastu ja tundub, et suuraktsionäril polnud seejuures isegi teadmist, kes tema heaks töötasid. Näiteks on saanud nõude ka töötaja, kes pärast ühekuulist katseaega lahkus,” lausus Koch.

Jaga artiklit

23 kommentaari

V
väinamöinen  /   23:03, 27. sept 2018
Teeline, ära jaura. Konkurentsipiirangu kokkuleppe eest tuleb eraldi hüvitist maksta ja on rahadega vahe sees, siis selline lepe enam ei kehti.
Päevapealt minemajalutamiseks on samuti põhjused ja neid võib julgelt kasutada kui vaja.
Pärisorjus lõppes Eestis juba 1816 aastal. Ajalugu tuleb tunda, noor sõber.
N
Nojah  /   17:57, 26. sept 2018
Töölepingutes on selgesõnaliselt kirjas: Töölt lahkunud inimene ei tohi kahe aasta jooksul asuda tööle konkureerivasse firmasse. See punkt kaitseb firmasaladusi kaasa võtvate ülejooksikute eest. Igati mõistlik asjakorraldus. Praktiseeritakse pea kõigis arenenud riikides.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis