Põnevat ja kasulikku | Sisuturundus

Pärnus kõrgelt hinnatud rukkileib nüüd saadaval ka Tallinnas  

Kala&Leib, 1. oktoober 2018, 07:59
 Robin Roots
Pärnust pärit vennad Reini ja Randy osaühingust KALA&LEIB küpsetavad oma retsepti järgi täistera rukkileiba, mis pälvis Pärnumaa toidumeenete 2018. aasta konkursil leiva kategoorias kõrge teise koha.

Millest Kala&Leib?

"Algselt otsustasime kokku viia kala ja leiva. Pakkusime täiuslikke kalavõileibu, mille kõik komponendid valmistasime ise. Usinalt leiba küpsetades ja võileibu tehes selgus, et inimestel tekkis soov saada leiba ka pätsidena. Pärast seda hakkasime leiba pakendama ja turustama," räägivad Reini ja Randy. Selle tulemusel tekkis kiire nõudluse kasv ja võileibade jaoks enam aega ei jagunud.

Kala&Leib täistera rukkileib

Pidevalt katsetades on paika saadud oma kindel retsept. Kala&Leib täistera rukkileib on kääritatud naturaalse juuretisega ning küpsetatud kiviveskist pärit mahejahust. Mõistagi ei sisalda leib nisu ega pärmi, mis teeb sellest ehtsa ja puhta maitsega leiva – just nagu vanasti.

Hetkel pakub Kala&Leib täistera rukkileiba ja Seemne-Endlit (täistera rukkileib päevalilleseemnetega).

undefined  Robin Roots

Et saada leibade maitsetest ülevaade, korraldasime degusteerimise. Mis mõtteid tekitasid leibade maitsed ja välimused degusteerijates?

Seemne Endel

- Igal juhul ülimõnus pehme vormileib, milles seemnetega koonerdatud ei ole. Sõin seda lõunasöögiks kaks viilu, sest polnud aega korralikuks lõunaks. See täitis ülihästi kõhtu. Kui üldiselt olen väga suure söögiisuga, siis nüüd ei tahtnud isegi enne tööpäeva lõppu midagi näksida.

- Mina, uue aja inimene, eelistan üleüldiselt viilutatud leibu. Peaasjalikult sellel põhjusel, et ei viitsi leiba ise lõigata. Ka seda oli veidi keeruline lõigata – kuna ta oli lihtsalt nii mõnusalt pehme. Hammustasin niisama tomati kõrvale.

- Mulle meeldis see, et leib tekitas sooja ja koduse vanaema külastamise tunde.

Täistera rukkileib

- See on lausa parim rukkileib, mida saanud olen! Tegin firma nimele kohaselt sellest kiluvõileiva munaga ja läks alla nagu niuhti!

- Mulle meeldib uusi asju katsetada ja hea meel, et see leib kätte sattus! Ostan kindlasti ka teinekord!

- Selle leiva puhul pole isegi vaja lisandit – saab lihtsalt koos margariini või sulajuustuga mugida. Oi, kui hea!

undefined  Robin Roots

Leiva müügikohad:

Pärnu:
Ülejõe Selver
Suurejõe Selver

Lisainfo: www.kalajaleib.ee või Facebook Kala&Leib

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee