Maailm

Rootsi peaminister on sunnitud ametist lahkuma (17)

Toimetas Greete Kõrvits, 25. september 2018 15:45
Stefan Löfven (esireas paremal) Rootsi parlamendisFoto: Reuters/Scanpix
Teisipäeval Rootsi parlamendis toimunud umbusaldushääletuse tulemusena peab peaminister Stefan Löfven peagi asjad kokku pakkima ja töölt lahkuma.

Löfveni vastu hääletas 207 saadikut, tema poolt 142. Umbusaldushääletuse algatajateks olid saadikud Rootsi Demokraatide parteist. Löfven jääb peaministri kohuseid täitma, kuni tema asemele uus inimene leitakse. See võib mõned nädalad aega võtta.

Vasaktsentristliku sotsiaaldemokraatide partei juht Löfven on peaministri ametis olnud 2014. aastast. Ehkki tema umbusalduse taga olnud parempoolsed Rootsi Demokraadid on parlamendis kohtade arvu poolest vaid kolmandal kohal, läksid nendega kaasa ka Rootsi Mõõdukad, kelle ridadest tuleb nüüd leida uus peaminister. Tõenäoliselt saab selleks partei liider Ulf Kristersson. Mõõdukad kinnitasid juba esmaspäeval, et Rootsi Demokraadid on Kristerssoni kandidatuuriga nõus.

Ei mõõdukad ega sotsid pole näidanud muidu mingit huvi Rootsi Demokraatidega koostööd teha ning mõõdukad pole ka seni maininud, et nende koostatavas uues valitsuses oleks viimastele mingi koht ette nähtud.

Samal teemal

10.09.2018
Sotsid põrusid Rootsi valimistel, peaminister tagasi ei astu
09.09.2018
Rootsi tulevik jäi selgusetuks
09.09.2018
VAADE ROOTSI ELLU: Palme ja Lindh mõrvati, Rootsi poliitikute elu on ka praegu ohus
14.08.2018
FOTOD JA VIDEOD | Rootsi peaminister ligi 100 auto süütamisest: mida kuradit te teete?!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee