Eesti uudised

Superministeeriumi jõusaalis käib kibe treenimine  (17)

Liina Hallik, 25. september 2018, 14:36
Hantlid on hangitud  käsitöö ja hoidiste müügist saadud raha eest.  Teet Malsroos
Superministeeriumi keldrikorrusel asuvas spordisaalis käib kibe sporditegemine varavalgest hilisõhtuni. Kasutatud seadmetest komplekteeritud jõumasinaid kasutab teiste hulgas regulaarselt rahandusminister Toomas Tõniste. 

Esmaspäeva pärastlõunal on superministeeriumi jõusaal siiski vaikne. „Enne siin kaks treenijat oli,” ütleb rahandusministeeriumi sisekommunikatsiooni nõunik Kai-Riin Meri.Selgub, et hommikusel ajal – kella seitsmest üheteistkümneni – on võimlejaid palju. „Inimesed käivad aktiivselt. Meil on siin hommikul vara päris tegemist, et sisse mahtuda. Mõne masina peale saamist peab ootama.” Populaarseimad on kõndimislindid ja jalgrattad, ka aerutamismasin. „Need on üldiselt populaarsed kõikides saalides,” sõnab nõunik Meri, kes osutub president Lennart Meri miniaks.

 Suuremad masinad on toodud endistest, nüüd kokku kolinud, ministeeriumitest  Teet Malsroos

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Karel Hanni sõnul on sisekorras lubatud oma tööplaan ise määrata. „Kui keegi ei sõltu otseselt sinu ajakavast, saab trenni teha ka päeval.” Seda kauem peab aga pärast tööl olema. Treenida võib ka pärast tööd – jõusaal on avatud kella 23ni . Jõusaali juures on pesemisvõimalused, et aktiivsemad sportijad kolleege hiljem häirima ei hakkaks.

Superministeeriumi jõusaal on komplekteeritud eelnevatest ministeeriumitest toodud seadmetega. „Siia pole ühtegi uut asja juurde ostetud, kõik on kokku toodud eelnevatest majadest või töötajate poolt ministeeriumile annetatud,” ütleb Hanni.Töötajate toodud on umbes kolmandik vahenditest. Suuremad masinad on pärit ministeeriumite endistest spordisaalidest. Uhiuusi asju silma ei torka. Meri sõnul on aegade jooksul tehtud ka heategevuslaatasid, et soetada jõusaali jaoks väikevahendeid. „Oleme müünud oma käsitööd, hoidiseid ja küpsetisi. Selle eest on saanud spordisaali varustada hantlite ja raskustega.”

Superministeeriumis korraldatakse ka trepijooksu, osaletud on käimisvõistlusel. „Kui paljud ettevõtted maksavad töötajatele sporditoetust, siis meil eraldi toetust ei ole,” ütleb Hanni.

„Meil tervise eest võitlemine ikka käib. Inimesed on aktiivsed ja sporti peetakse au sees,” rõõmustab Meri. „Ma pean ütlema, et väga palju käiakse treppidest. Meil on ju 14 korrust, iga päevaga on võimalik koguda päris palju samme.”

Superministeeriumi keldris peituvas jõusaalis käib tihe sporditegemine.  Teet Malsroos

Kõige rohkem tuleb trepist kõndida riigikassa ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ametnikel. „Justiitsministeeriumil ja sotsiaalministeeriumil on igapäevaselt põhjust natuke vähem kõndida, nemad paiknevad kuni kuuenda korruseni,”  räägib Meri. „Aga kui nad meile külla tulevad või kasutavad mõne teise korruse koosolekusaali, siis saavad nemadki koormuse kätte.”

Jõusaali nahkdiivanitega eesruumi külmikust Õhtulehe fotograaf õlut ei leia-seina veerel seisev väike valge külmik on täiesti tühi. Väidetavalt ei ole külmkappi tühjaks tehtud spetsiaalselt Õhtulehe külastuse ajaks.

17 KOMMENTAARI

o
25. september 2018, 21:12
Omad joped kõik igasugu mõttetutel sisekommunikatsiooninõunike kohtadel, sest alla nõuniku koha üks oma jope olla ei suuda, alandav oleks. Vanemspetsialist koht oleks õigem sellisele mittemidagitegijale.
h
25. september 2018, 18:01
Hea teada, et ametnikud ja ministrid palka saavad treenimise eest, tõepoolest geniaalne viis maksuraha kulutamiseks. Sinna võiks meie tippsportlased tööle möllida, saavad rahuliklt treenida.
Loe kõiki (17)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee