Eesti uudised

Autoliisingut võeti augustis viiendiku võrra enam kui mullu (1)

Ohtuleht.ee, 25. september 2018, 12:31
Autosalong. Foto on illustratiivne. Mati Hiis
Eesti Panga andmetel püsib laenunõudlus suur. Aastataguse ajaga võrreldes võeti autoliisingut tänavu augustis viiendiku võrra enam. Uusi eluasemelaene võeti sama palju kui aasta tagasi, kuigi pisut vähem kui eelmistel kuudel.

Eluasemelaenude keskmine intressimäär jätkas augustis tõusu. Ka ettevõtted on uusi laene ja liisingut võtnud sel aastal eelmise aastaga võrreldes 16% suuremas summas. Aktiivse laenamise kõrval on tublisti kasvanud ka hoiused.

Ettevõtetele on uusi laene ja liisinguid antud sel aastal 16% suuremas summas kui aasta eest, sealhulgas pikaajalisi laene 20% rohkem. Uusi laene on võetud kõigil peamistel tegevusaladel. Siiski on uusi laene võetud varasemast enam ka olemasolevate refinantseerimiseks, mistõttu ettevõtete laenude ja liisingute jäägi aastakasv on kiirenenud üksnes pisut,  augustis ligikaudu 7%ni, kui mitte arvestada laenujäägi ühekordset suurt vähenemist 2017. aasta sügisel.

Eluasemelaenude keskmine intressimäär on tõusnud

Elava kinnisvaraturu ja suure laenunõudluse juures on uute eluasemelaenude keskmine intressimäär 2018. aastal tõusnud, kerkides augustis 2,6%ni. Ettevõttelaenude intressimäärad ei ole aga muutunud. Uute pikaajaliste ettevõttelaenude keskmine intressimäär oli augustis nagu juuliski 2,7%.

Eesti ettevõtete ja majapidamiste hoiuste kasv püsib tugev. Ettevõtete hoiuste kogumaht Eestis tegutsevates pankades on aastaga suurenenud 12%. Majapidamiste hoiused suurenesid aastatagusega võrreldes 10% ehk ligikaudu samas tempos nagu kogu 2018. aasta vältel. Mitteresidentide hoiused seevastu vähenesid aastaga 25% ja moodustasid augusti lõpus ettevõtete ja majapidamiste hoiuste jäägist 7,5%.

1 KOMMENTAAR

b
BNS teatab 25. september 2018, 13:31
Autoliising on nagu lumepall, sulab kui purikas.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee