ÕL TV | Õhtuleht

Vihm säästis Lätit külastavat paavsti

ÕL VIDEO | Paavst Franciscus Riias: inimeste usk tulevikku näitab ühiskonna arengut (8)

Asso Ladva, Aldo Luud, 24. september 2018 13:03
Foto: Aldo Luud
Läti pealinna Riiga saabunud paavst Franciscus ütles tervitustseremoonial peetud kõnes, et ühiskonna arengut ei saa mõõta ainult varanduses, vaadata tuleb ka seda, kui kindlalt vaatavad inimesed tulevikku.

„Soov luua uut elu ja tulevikku sõltub sellest, kui tugevad on meie juured ja kui kindel on meie vaade ettepoole,“ rääkis paavst ja lubas Läti eest palvetada, paludes jumalalt õnnistust sellele maale ja selle maa inimeste tööle.

Samal teemal

„Dainade maa Läti suutis oma valu ja kurbuse panna lauludesse ja tantsudesse,“ lisas paavst. „See on paik dialoogideks ja rahuarmastavateks kohtumisteks.“

Pärast presidendilossist lahkumist asetas paavst koos Läti presidendi Raimond Vejonisega pärja vabadussamba jalamile. Sealt siirdus paavst toomkirikusse, kus peeti tema Balti riikide turnee ainus oikumeeniline jumalateenistus.

Mõned riialased olid pahased, et paavst ei kasutanud ühest punktist teise liikumisest oma kuulsat papamobiili, mis oli Riias täiesti olemas, vaid tavalist sõiduautot. Riia piiskopkonna pressiesindaja Ingrida Lisenkova sõnul valiti  paavsti transportimiseks kinnine auto, sest iga hetk võis hakata vihma sadama.

„Nagu te nägite, sadas jumalateenistuse ajal päris kõvasti,“ lisas Lisenkova. „Muidugi ei olnud inimesed selle üle rõõmsad, et nad paavsti hästi ei näinud, aga ilm on ilm.“ Tema kinnitusel on papamobiil ka Aglonas ja kui seal peaks ilmaga klappima, siis kasutab Franciscus kindlasti seda sõidukit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee