Eesti uudised

Päästjate palgad teevad järgmisel aastal suure hüppe (12)

Ohtuleht.ee, 24. september 2018 07:17
Foto: Alar Truu
Eelarve läbirääkimistel jõudis valitsusliit kokkuleppele ning see tähendab päästeameti jaoks 2019 aasta palgafondi suurenemist 7,9 miljoni euro võrra ehk kogu päästeameti palgaeelarve tõusu pea 20%. Eelkõige tõuseb selle arvelt päästjate palk – päästja keskmine põhipalk kasvab 1000 euroni. Täna on päästja keskmine põhipalk 808 eurot.

Keskmise põhipalga tõus 1000 euroni tähendab päästjatele palgakasvu keskmiselt 23,6%. Päästjate põhipalgale lisandub 11% lisatasu öösel ja pühade ajal töötamise eest. Päästeameti teiste valdkondade teenistujate palk tõuseb keskmiselt 15,4%.

Samal teemal

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul on päästeameti teenistujate palgataseme mahajäämuse vähendamine olnud juhtkonna prioriteet juba aastaid. „Heameel on, et sellel aastal oleme suutnud koostöös siseministri, päästeala ametiühingu ja valitsusega saavutada palgatõusu, mis on tuntav päästja ja teenistuja rahakotis,“ lisas Kuno Tammearu.  

Päästjate palga mahajäämuse vähendamine võrreldes Eesti keskmise palgaga on oluline pakkumaks ühiskonnale kvaliteetset päästeteenust, mille ootus ühiskonnal selgelt päästeametile on.

„Hoidmaks organisatsioonilist võimekust, peab päästeamet olema tööjõuturul konkurentsivõimeline, mille tagab füüsiliselt raske, tervisele ohtliku ning keerulise töö eest õiglase ja konkurentsivõimelise töötasu maksmine päästjatele ja teenistujatele,“ lisas Kuno Tammearu.

Samal teemal

29.09.2018
Kas oled juba saanud? Uuringutulemused väidavad, et 40% tööandjatest plaanib palku tõsta
02.09.2018
Kas tõesti? Palgauuringu tulemused näitavad, et kolmveerandil inimestest on palk tõusnud
26.08.2018
Päästeamet: 50% kontrollitud haridusasutustest ei vastanud tuleohutusnõuetele