Eesti uudised

Praxis bluffis ravikindlustuseta inimeste arvu liiga suureks, tegelikult on neid oluliselt alla 120 000 (12)

LISA KOMMENTAAR

Andrus 22. september 2018 09:41
Eesti riik EI OLE õigusriik...
22. september 2018 11:13
Praxise metoodika oli igati täpne ja õige. Need kes väidavad vastupidist väidavad, et riigi arvestus rahvastiku üle tegelikult puudub ja kõik teenused/toetused külitakse täiesti umbes. Ilmselt siis makstakse ka surnutele veel peale surma pensioni ka. Samuti on väide nagu mujal õppivad töötavad inimesed ei vaja/kasuta meie tervishoiu süsteemi ikka väga eluvõõras. Nimelt paljud Eestis elavad aga Soomes töötavad inimesed ikka vajavad/kasutavad siinset süsteemi. Samuti käivad mujal õppijad ikka kodus ka ja siis ka siin arsti juures. Pigem on need Praxise arvestused tagasihoidlikud ja konservatiivsed. Kui aga keegi viitsib siit edasi arvutada, et kui palju tööealisest elanikonnast Eestis on ilma stabiilse töö ja sissetulekuta saab ikka üllatuse osaliseks. Nimelt on meil tööealisi elanikonna gruppe kes ei tee palgatööd aga omavad kindlustust . Näiteks registreeritud (abiraha saavad) töötud, mungad ja nunnad (nende eest maksab kaksumaksja), osalise (aeg-ajalt) kaitsega FIE-d/vabakutselised. Kui need kõik liita ja lahutada maha tööealisest elanikonnast (koos invaliididega) saame arvu kusagil 180 000 - 200 000 vahel. Ehk see on tegelik tööpuudus siin riigis. Rääkige veel karjuvast tööjõu puudusest.
Teeline 22. september 2018 20:45
On veel üks grupp, kes saab eesti keskmist palka koos kõikide sotsgarantiidega, aga tööd tegema ei pea. Need on diplomaatide abikaasad-diivanikaunistused.
maksumaksja 22. september 2018 01:42
Mina olen rahul ja ei ole sugugi srlle poolt, et kõik saavad automaatselt ravikindlustuse. Peab ikka tööl käima ja siis saab. Mingigi kohustus riigi ees. Ilma arstiabita ei ole keegi, st et on olemas kindlustamata inimestele oma kindel tervisekeskus.
kapitalismi 22. september 2018 10:20
tingimustes pidi olema normaalne, et on 5% tööpuudus, kuidas see 5% siis tööl käia saaks, kui pole nende jaoks kohti?
Elukutseline Setu 23. september 2018 17:57
To Maksumaksja. Esiteks on enamuses arenenud riigid ja WHO jõudnud ammu seisukohale, et üldine (kõigile alalistele elanikele) tervisekindlustus on ühiskonnale kokkuvõttes odavam/kasulikum. Kas sa räägid seda jora siis ka edasi kui sinu lapsed saavad kusagilt ostukeskusest/ühistranspordist lahtise tuberkuloosi või hepatiidi? On täiesti mõttetu lasta kindlustmata isikute puhul haigustel areneda rasketeks ja siis viimasel hetkel (tohutu kuluga) asuda neid päästma. Pole mitte ühtegi arukat meditsiinilist ega majanduslikku argumenti praeguse süsteemi kaitseks. Ainukene asi milleks praegust süsteemi rakendatakse on inimest tööle sundimine mõttetult madala tasu eest (kardavad arstiabita jääda) aga see ei ole meditsiiniline küsimus.
Elukutseline Setu 23. september 2018 18:18
Ja veel. Kui meditsiin peab olema kättesaadav ainult neile kes sots. maksu maksavad siis tekib küsimus, et miks siis teised riiklikud teenused on neile just nagu tagatud. Armee kaiteb ka a-sotsiaali, politsei sõidab välja ka töötu abipalve peale ja päästjad päästavad ka paadialuse. Samuti saavad töötute vanemate lapsed millegipärast tasuta haridust. Selle loogika järgi, et kui ei maksa siis ei saa (mingi kohustus riigi ees.) peaks ju ka kõik selle ära võtma. Kui helistad pääste ja kiirabi kutsumiseks siis kõigepealt teatad oma registri numbri maksuregistris...!
Imelik riik 21. september 2018 23:43
see eesti, omad eestlased on ilma kindlustuseta aga siia tulnud hulgustel kes pole riigi heaks lillegi liigutanud, on nii kindlustus, töötu abirahad ja tasuta korter olemas .
Ravikindlustus kõikidele - hädavajalik!!! 21. september 2018 22:37
Sellest tuleb lihtsalt aru saada, et kõik kodanikud vajavad ravikindlustuskaitset. See on praeguse riigi suur häbiplekk, et riigi kodanikest osad kaitseta! Mina töölkäijana oleksin ka rohkem nõus panustama, peaasi, et kõikidel oleks võimalus arstiabile. Siin ei ole enam midagi mõelda ega kokutada, see asi tuleb LIHTSALT ÄRA TEHA.
Tee head 22. september 2018 09:42
Sul on võimalus iga kuu kinni maksta kellegi ravikindlustus. 155 euro eest ostetav.
Elukutseline Setu 23. september 2018 13:25
Igasugused arvutused ja uuringud areneud riikides on näidanud, et ühiskonnale tuleb kokkuvõttes odavam ja turvalisem kui ravikindlustusega katta kõik alalised elanikud. Miks? Sellepärast, et lõpuks kaugelearenenud raskete haiguste ravi (surema ei luba EL direktiivid ka kindlustamata isikuid jätta) on väga kallis ja samuti läheb kalliks maksma igasuguste raskete nakkustega võitlemine mida a-sotsiaalne (ravikindlustuseta) inimrühm levitab (näiteks hepatiit, tuberkuloos jne). Ainult imelikud arengumaad (nagu Eesti) ei arvesta selliste tõsiasjadega ja püüavad tervisekindlustust kasutad täiendava malakana, et inimesed teeksid alamakstud tööd.
eh 21. september 2018 21:14
ja siis 72 tuhat ravikindlustuseta inimesti on tühiasi? Tõenäolisem on see, et õige number pole seegi ja tõde jääb kuhugi sinna kahe numbri vahele. Arvestades sellega, et (kooli)lapsed ja (erinevad) pensionärid on kindlustatud automaatselt, samamoodi töötuna arvel olevad, siis on see ikka väga suur.