Maailm

Trump soovitas sisserändajate eemalhoidmiseks Sahara kõrbe müüri ehitada

Toimetas Greete Kõrvits, 21. september 2018 21:57

22 KOMMENTAARI

o
oma silmas palki ei näe/ 23. september 2018 12:40
aga millal see USA müüriehitaja oma Mehiko müüti valmis teeb?
m
22. september 2018 14:32
Maamiinid oleksid odavamad ja tõhusamad.
ü
Ühestki müürist/ 22. september 2018 14:06
pole kasu kui piirvalve laevad toovad neid võõra riigi rannast euroopasse "päästmise" nime all. Siin aga tuuakse lennukiga kohale ja taevasse müüri ei ehita. Inimkaubandus käib kinnimakstud europomode käsul.
m
Moderaator korjas ära. / 22. september 2018 11:03
Ilmselt sellepärast, et oli nimetatud mõnede loomade nimetused, keda vanasti kõrbepiiride valvamisel kasutati. Aga meie tarkade modefantaasia järgi on vaid üks järeldus. Et kui nimetatakse mõne looma nime, siis kedagi kindlasti sõimatakse ning solvatakse. Seega - viivitamatult ära modereerida!
v
Võimatu/ 22. september 2018 11:18
üritasin ajalooliselt piiride valvamiseks kasutatud loomade nimesid mitte nimetada. Aga Nüüd ei vasta kommentaar üldse "meie reeglistikule!" Vahest olengi juba liberaalse demokraatia mustas nimekirjas? Siin ei aidanud ka mõnede sõnade valesti kirjutaminegi. Põhjus ikka sisus. Sest ei tohi arutleda, kuidas on odavam, ilma ülikalli müüritagi kõrbet läbivaid teid valvata. Too kvalifitseerub aga vihakõneks. Tulnuks hoopiski kirjutada, kuidas rajada palgulasvoogude paremaks teenindamiseeks teede äärde tasuta mótelle ning söögikohti, Samuti gaseeritud veeautomaate. Vaat siis oleks vastanud kindlast Õhtulehe reeglistikule ning oleks kohe läbi läinud! Ja kõik härdunud tolerandid paneksid siis mulle plusse.
N
!!!/ 22. september 2018 10:59
Nali naljaks, aga tuhande kilomeetrite pikkune müür tuleb ka mehitada, muidu ronivad üle. Peavad olema vahetuvad valvurid ja kiirreageerimissalgad, kes vajadusel müüriründajate vastu saadetakse. Samuti laagrd kus noodelavad. Personal,kes neile elamistingimused loob. Kalliks läheb. Lihtsam on võtta valv alla kõrbet läbivad teed ja puhkust võimaldavad oaasid. Ilma nendeta on kõrb is märksa parem tõke kui mingi mõnemeetriline müür.
20-30 ndatel aastatel valvasid kõrbes piiri kaameliratsanikest lendsalgad. Vintpüssidega relvastatatud kaamelitel ratsutavates araablastest palgasõdurid. Praegu saaks ka kaamelitetagi läbi. Kõrbet peaksid silmas lennukid, kopterid, droonid. Samuti satelliididki. peale selle saab paigaldada elektroonilisi jälgimise seadmeid.
a
ab/ 22. september 2018 08:09
Saharast tuleb liiv ära vedada, siis ei saa nad üle...!
j
Juulius/ 22. september 2018 07:44
Saadet modereerimisele, sestküsisin, miks näidatakse lehtedes Trumpi lollina. Eks see olegi nüüd see vabadus. Kui oleksin Trumpi sõimanud, siis oleks komm kohe ilmunud.
j
Jason/ 22. september 2018 13:53
Millisena sa lolli ikka näitad? Targana?
j
Jason/ 22. september 2018 13:54
Millisena sa l. olli ikka näitad? Targana?
k
kas Jason on selle kõrbetara rahastaja/ 22. september 2018 14:14
või kaSU saaja .
Niimoodi jääb Euroopa veart spetsidest ilma, See ju kole
j
Juulius / 22. september 2018 07:42
Ükskõik, mis päeval ja millises lehes, ikka on leitav Trumpi kohta uus uudis, mis näitab USA presidenti lollikesena. Ja kuna on selge, et loll ei ole mingil kombel võimeline nii kõrgele jõudma, siis küsin, et miks seda nii tehakse? Ja kellele see kasulik on? Frau Merkeli kohta sihukesi fekaale / ei nimetada maakeelset sõna/ ei kohta.
Ja Trumpi tehtud ümberkorraldused on kõik negatiivsed. Lehtede arvates. Ei sobinud mõte hoida eemal migrante, ehitades müüri. Rohkem pole nagu mõtet üles lugeda.
e
ei ole ise näinud, / 22. september 2018 12:54
aga samas on ju täitsa võimalik, et inimene on pädev mingis kitsas valdkonnas. Ma tean päris mitut sellist.
Ja eks firmadki ole väikesed ühiskonnamudelid ja annab paralleele tõmmata küll - kui uus "pädev" juht tuleb, jooksevad alluvad tihtipeale laiali.
l
lollikene ei ole võimeline teenima raha/ 22. september 2018 14:15
nõnda palju ralliässad ei suuda aru ´ saada .
e
ei ole ise näinud/ 22. september 2018 14:24
Et kui olen ralliäss, siis olen automaatselt kompetente igas valdkonnas?

m
22. september 2018 00:27
Milleks pidevalt alandada Trumpi? See oli teise riigi kodanike valik! Olgem pisut rohkem lojaalsed liitlaste valikule! Vaadakem rohkem mis kodus toimub!
t
trumpiga sogamine / 22. september 2018 01:01
on kulunud võte enda riigi probleemidest kõrvalevaatamiseks ja möödahiilimiseks
m
Miks teda laimatakse?/ 22. september 2018 03:50
Trump mõtleb oma peaga ja pole erinevalt teistest poliitikutest kaasajooksik. Samuti täidab ta oma valiiseelseid lubadusi ja ta on opositsioonis eliidiga.
S
!!!/ 22. september 2018 11:29
See tma suurim viga justongi! et mõtleb omaenda peaga. eik'käi frau Merkelilt ega herr jubcjerilt nõu küsimus, Et peab silmas eelkõige omaenda riigi huve. Ja omaenda rahva, kes on teda valinud. Ja ei arvesta isegi vist maailmavalitsejatest massoonide klubi. Mis on täiesti andestamatu.
s
!!!/ 22. september 2018 11:37
selline tohtu müür oleks muidugi mõttetuks. Ilma oaasideta ei suutnud mitme tuhande kilomeetrilist kõrbe läbida isegi muistsed karavanidki. Sitketest ning karastunud kõrbepoegadest ning nende legendaarseest veoloomadest koostatud. Ikka vajasid nad pikal teel oaase, et vee ning toiduvaru täiendada ning puhata. Seega piisab, kui võtta valve alla kõrbet läbivad teed ning peatumist võimaldavad oaasid. Ning tühjade maa-alad valvamist saab kaasajal edukalt teostada ka õhust, Droonidest alustades ning satelliitidega lõpetades. Kõrb ise on karmim valvur kui ükskõik milline tara või müür.
s
Selles ongi viga,/ 22. september 2018 18:34
et ta mõtleb oma peaga ja teeb nii nagu lubab. Meil aga pole see võimalik, sest me pole ju iseseisvad ja poeme elu eest, et meeldida nendele, kuhu nii trügiti. Meie aga võtame kõik vastu, keda meile siia ette tõugatakse ja siis aga keerutamine aina käib. Ei tea, kas need suured tegijad mõtlevadki, et osa rahvast on pime ja kurt.
p
pole aega, pole aega !/ 22. september 2018 09:19
Koduseid probleeme saab ka hiljem lahendada. Euroopa probleemid vajavad aga kohest lahendamist ! Inglismaa lahkumine EList tuleb peatada , Hispaania terviklikkus säilitada, Ukraina ühtsus taastada ja erutleda tõsiselt selle üle, kas poleks mõistlik Euroopas rahatrükki samas mahus jätkata , sest tulemused on lausa kulda väärt ja raha liigub juba kõikjal.
j
jäine lanes/ 22. september 2018 00:15
Jah, aga enne on vaja Sahara ära asfalteerida, sest asfaldile on parem müüri laduda.
p
Pole probleemi/ 22. september 2018 03:57
...sest saab loota Ratase abile, kes viimaste pressidteadete alusel läheks kah müüriehitamisega kaasa.