Maailm

Kavanaugh'd süüdistanud naine ei kavatse emaspäeval senati ette astuda (1)

Ohtuleht.ee, 21. september 2018 15:06
Brett KavanaughFoto: Reuters/Scanpix
USA ülemkohtu kohtunikuks kandideerivat Brett Kavanaugh'd seksuaalses ahistamises süüdistanud Christine Blasey Ford on valmis andma senati ees ütlusi, kuid mitte eeloleval esmaspäeval, teatasid naise advokaadid. 

Senatisse saadetud kirjas seisis, et Ford on valmis tunnistama, kui talle pakutakse õiglasi tingimusi ning tagatakse tema turvalisus, vahendab CNN.

Samal teemal

„Ütluste andmine esmaspäeval pole kuidagi võimalik ja komitee sellekohane nõudmine on meelevaldne,“ seisis advokaatide kirjas. Samas pöördumise selgitati, et Ford on saanud tapmisähvardusi, mistõttu on ta koos oma perega pidanud oma kodust lahkuma.

Palo Alto ülikoolis psühholoogiaprofessorina töötav Ford väidab, et Kavanaugh on püüdnud teda seksuaalselt ahistada. Naise sõnul juhtus intsident 1982. aastal, mil tema oli 15aastane, mees aga 17aastane. 

USA president Donald Trump nimetas Kavanaugh ülemkohtu kohtuniku kandidaadiks juulis, kuna 81aastane Anthony Kennedy, kes oli kolleegide hulgas staažikaim, oli otsustanud oma ametist loobuda.

Samal teemal

04.10.2018
Valmis FBI raport Kavanaugh' väidetavate süütegude kohta
27.09.2018
Kavanaugh'd esimesena süüdistanud naine: ta muutis mu elu drastiliselt
26.09.2018
Avalikkuse ette astus kolmas naine, kes süüdistab ülemkohtu kandidaati seksuaalvägivallas
25.09.2018
Kavanaugh ei lase end ahistamissüüdistustest heidutada