Maailm

MIS TOIMUB ÜRO-s? Legend Hruštšovi kingast ja seksiskandaalid (8)

Allan Espenberg, 21. september 2018 18:30
PEAASSAMBLEE ISTUNGJÄRGUL:  Kõnepuldis on USA president Donald Trump. Fotomeenutus eelmise aasta 19. septembrist. Foto: SIPA/Scanpix
New Yorgis kogunevad tuleval nädalal taas maailma riikide juhid, kes ülddiskussiooni raames esinevad kõnega ÜRO Peassamblee teisipäeval alanud 73. istungjärgul. Paljudele riigipeadele annab see ühtlasi hea võimaluse kohtuda oma kolleegidega.

Kuna ÜRO on maailmaorganisatsioon, mis ühendab peaaegu kõiki riike, siis ta ka tegeleb paljude riikide probleemidega korraga. Nii rapsitakse sadades eri suundades, vaetakse tuhandeid küsimusi ja ollakse täielikult killustunud, mistõttu kokkuvõttes pole suurt kasu millestki. Näiteks on ÜRO peatähelepanu praegu keskendunud küll Süüria kodusõjale, kuid aega jätkub ka Põhja-Koreale (sanktsioonid), Ukrainale (sõda, Donbass), Palestiinale (araablaste ja juutide konflikt), Myanmarile (ajakirjanike olukord), Liibüale (kodusõda), Hiinale (inimõigused, uiguuride olukord), Venemaale (Skripalide afäär), Jeemenile (kodusõda), Venezuelale (humanitaarabi), Krimmile (inimröövid), Iraanile (sanktsioonid), Liibanonile (rahumissioon)... Veel on ÜROs päevakorral palju teisigi riike ja piirkondi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.09.2018
Kaljulaid teatas ÜROs, et temast saab laste ja naiste heaoluga tegeleva liikumise juht
25.09.2018
ÜRO peaassamblee naeris Trumpi üle
24.09.2018
Venelased viisid oma salaraketi kogemata Ameerikasse
17.09.2018
MÕTTETU VÕI MITTE? Kriitika Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni suunas üha tugevneb