Eesti uudised

Ettevõtlusekspert: OÜtamine teeb eestlased tegelikult vaeseks (6)

Toimetas Silja Ratt, 21. september 2018, 11:16
Kui kogu aeg maksude maksmisest kõrvale hiilida, võivad lõpuks alles jääda vaid tühjad pihud TAIRO LUTTER
Ettevõtluskõrgkooli Mainor õigusõppejõu Janus Paurmani sõnul loodavad inimesed OÜtades raha võita, aga tekitavad endale tegelikult kaugeleulatuva probleemi.

Paurmani kinnitusel on maksude seaduse piires optimeerimine mõistlik, aga sellega kaasnevad varjatud ohud. “Rahvakeeli OÜtamine tähendab sisuliselt 33-protsendilise sotsiaalmaksu tasumisest kõrvalehiilimist. Näiteks võetakse palk välja dividendidena või pannakse auto või korter firma kuludesse,” selgitas Paurman.

Samal teemal

“Enamus OÜtajaid kulutavad kokkuhoitud raha lihtsalt igapäevastele asjadele ära, sest see on justkui tasuta saadud. Tegelikult tuleb see raha inimese enda tuleviku ja pensioni arvelt, mis kahaneb maksmata maksude võrra väga madalaks,” ütles Paurman.

“Maksude optimeerimine on riigi poolt teatud juhtudel lubatud võimalus, aga inimesed peaksid kasutama säästetud väärtust mõistlikult. Kui lihtsalt sotsiaalmaks maksmata jätta ja seda raha tulevikuks ei investeerita ega säästeta, siis tegelikult võitu pole,” lisas ekspert.

Mainori õigusõppejõu sõnul jälgib maksuamet praegu ka väga hoolsalt neid, kes tihti dividende maksavad. “OÜtades raha väljavõtmine pole nii lihtne ja lollikindel nagu arvatakse. Seadus dividendide maksmise intervalli ei määra, aga kui seda väljamakset teha tihti ja regulaarselt, endale palka mitte makstes, võib küll sattuda maksuhalduri huviorbiiti,” ütles Paurman.

“OÜtamine on risk ka ettevõttele, kes näiteks palga maksmise asemel ostab töötaja OÜlt teenust ja hoiab sellega tööjõumaksudelt kokku. Ka siin on reaalne võimalus maksuameti huviorbiiti sattuda ning raha ikkagi tagantjärgi ära maksta,” lisas Paurman.

6 KOMMENTAARI

8
818 23. september 2018, 10:58
Selleks peab peast suht jürgen olema, et väärtust kaotavat raha koguda või maksude maksmisega puuke nuumata. Kõik ettevõttest välja ning tootmisvahenditeks. Pensionipõlves saab OÜ -sse kanditud vara maha müüa ning raha uuesti tekitada.
p
Parempoolsed 22. september 2018, 00:34
Ärge pabistage, 20 aasta pärast, pensioni, mida meile lubatakse, me kätte ei saa. Nii et säästke sotsmaksu pealt.
Loe kõiki (6)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee