Spetsialistide leidmine on keeruline (Alar Truu)

Sotsiaalministeerium teatas, et hakkab maksma hüvitist Ida- ja Kagu Eesti tööandjatele, kes uusi töökohti loovad, kui ettevõtjate sõnul pole töökoha loomise toetusel mõtet.

Toetusega hüvitataks tööandjale pool uue töötaja töötasust tingimusel, et kahe kuu jooksul palgatakse vähemalt viis inimest ja uue töötaja palk on vähemalt 750 eurot, kirjutab Ärileht.

Otepää Metalli juht Kalev Merisalu ütles, et plaan on küll kena, kuid küsis: kuidas peaks ta töötajate arvu üles lükkama? „Töötajaid oleks vaja, aga spetsialiste nagunii ei ole. Samal ajal on viis inimest ikka päris palju." 

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Jaga artiklit

25 kommentaari

T
Tohoh  /   13:41, 23. sept 2018
Ega ikka ei saa aru, et miks sealsed Viljandi või Valga noored inimesed Soome või mujale €uroopasse tööle sõidavad?! Eks seletan siis nagu viiesele. Sealsed palgad jätavad inimesed lootusetusse vaesusesse. Meenutage Rakvere lihakombinaadi spetsialiste. Direktoritel ammu kümnetuhandesed palgad, uued kabinetisisustused ja ametiautod. Tööliste palgad aga kümneid aastaid samasugused.
N
nh  /   17:49, 21. sept 2018
Olemasolevad töötajad tuleb rotatsiooni korras töölt vabastada, luua ettevõttes uus ametikoht ja siis tagasi tööle võtta. Nii saab inimesele rohkem palka maksta. Riik pakub tõelisi susserdamisvõimalusi

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis