Andres Anvelt (Martin Ahven)

Siseminister Andres Anvelti hinnangul kaitses Ungari peaminister Viktor Orbán piirile tara ehitades Euroopat migrantide eest ning tarade poolt on ka Eesti, kui on vaja oma riiki samamoodi kaitsta.

Anvelt rääkis ETV saates "Esimene stuudio", et need, kellel pole õigust saada rahvusvahelist kaitset, tuleb Euroopa Liidust ja Eestist eemal hoida, vahendas ERRi uudisteportaal.

Tema sõnul oli 2015. aastal migratsioonikriisi sattudes Euroopa Liidu suurim viga, et ei astutud juba siis samme, mida nüüd tagantjärele proovitakse teha.

Vastates saatejuhi küsimusele, kas Eesti migratsioonipoliitika on samasugune nagu Ungari migratsioonipoliitika ehk me oleme samamoodi tarade poolt, ütles Anvelt: "Et kaitsta oma riiki, kindlasti."

Anvelt lisas, et samal ajal on oluline solidaarsus, eriti on seda vaja Schengeni püsimiseks: "Kui Schengen kaob, siis harilikul inimesel kaob arusaamine, milleks seda Euroopa Liitu vaja on, kui vaba liikumist ei ole."

Jaga artiklit

68 kommentaari

S
Sass  /   09:56, 26. sept 2018
Anvelt taas värvi vahetamas....
M
Mis tara  /   13:25, 22. sept 2018
Eesti pole küll see riik, kuhu pagulased hordide kaupa trügiksid. Pigem kipuvad siit ära neisse riikidesse, kus pudrumäed ja piimajõed suuremad.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis