Põnevat ja kasulikku | Sisuturundus

Eesti ja Läti tööstuspärlid avavad eksklusiivselt uksed 

Sisuturundus, 20. september 2018, 16:20
Lavassaare Olev Mihkelmaa olev@olev.ee
Kas sa teadsid, et Eestis on olnud üle 3000 tuuliku ja rohkem kui 800 vesiveskit või et kaks sajandit tagasi kulus enamik Eesti kartuli- ja viljasaagist viina valmistamiseks, mitte söögiks?

Eestis on olnud sadu meiereisid, viina- ja linavabrikuid, tehasehooneid ja elektrijaamu. Siin on asunud Euroopa suurimad masina- ja laevaehitustehased ning puuvillamanufaktuur. Paljud nendest olulistest objektidest on tänase päevani alles, kuid nüüd on nendest saanud hoopis turismisihtpunktid, mis räägivad meile Eesti tööstusajaloost.

Viiel nädalavahetusel septembris ja oktoobris on Eestis ja Lätis avatud ajaloolised tööstusobjektid, millest paljud on muidu külastajatele suletud. Külastajad on oodatud 14. septembrist kuni 15. oktoobrini 2018 vee- ja tuletornidesse, raudteejaamadesse, veskitesse ning vabrikutesse.

Lääne-Eesti

Juba sel nädalavahetusel ehk reedest pühapäevani (21.-23.09) on huvilistele avatud tööstuspärlid Lääne-Eestis. Näha saab mitmeid tööstuspärandiobjekte, mis muidu on inimestele suletud. Hiiumaal ootavad külalisi Kõpu, Tahkuna ja Ristna tuletornid, Hiiu Vill ja Kärdla Pikk Maja. Saaremaal avavad külastajatele oma uksed Angla tuulikud, Lümanda lubjapark, Sõrve tuletorn ja Eemu veski.

Läänemaal on avatud Risti veetorn ning Haapsalu raudteemuuseum. Pärnumaal saab külastada Tootsi turbamuuseumi ja Lavassaare muuseumraudteed.

Lõuna-Eesti

Lõuna-Eesti avatud tööstuspärlite nädalavahetus on 5.-7. oktoobril 2018. Lõuna-Eestis avavad oma uksed külastajatele Viljandimaal Lahmuse vesiveski, Viljandi vana veetorn, Mõisaküla muuseum; Võrumaal Ööbikuoru hüdrotöökoda ja Lasva veetorn; Põlvamaal Leevaku hüdroelektrijaam-muuseum, Räpina paberivabrik ja Süvahavva villavabrik; Tartumaal Hellenurme veski, A le Coq'i õllemuuseum ja Trüki- ja paberimuuseum ning Jõgevamaal Alatskivi ait-kuivati, Siimusti keraamika ja Tabivere tuulik.

Avatud ajalooliste tööstuspärlite ajakava Eestis ja Lätis 2018:

- 14.-16. sept Vidzeme regioon (Läti). Vaata SIIT

- 21.-23. sept Lääne-Eesti. Vaata SIIT

- 28.-30. sept Riia regioon (Läti)

- 5.-7. okt Lõuna-Eesti. Vaata SIIT

- 13.-15. okt Kurzeme (Läti)

Projekt Indusrial Heritage kestab kaks aastat ning selle raames korrastatakse 26 ajaloolist tööstuspärandiobjekti Eestis ja Lätis, koolitatakse objektide haldajaid turismi- ja tootearenduse teemadel ning tehakse igakülgset koostööd objektide turundamisel.

Projekt on rahastatud Interreg Eesti-Läti programmist kogumaksumusega 1,4 miljonit eurot. 2018. aasta on Euroopa kultuuripärandiaasta ning oktoober on pühendatud tööstuspärandile.

Objektide interaktiivne kaart (läti keeles) on leitav SIIT

Lisainfot leiad veel SIIT

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee