Eesti uudised

Neeme Raud ahastab: õudne on lugeda, et järgmine riigikogust lahkuv poliitik saab kuldse hüvitise (272)

Toimetas Silja Ratt, 20. september 2018 11:49
Neeme RaudFoto: Martin Ahven
"Õudne on lugeda, et järgmine riigikogust minev poliitik saab järgmise kuldse hüvitise," ahastab ajakirjanik Neeme Raud Facebookis. "Suurema kui ka head keskmist palka teeniv eestlane aastaga teeniks. Mille eest?"

Raud vihjab enda postitusega Laine Randjärvele, kes lahkub riigikogust Eesti Kontserti juhtima. Randjärv saab riigikogust priske 20 888 euro suuruse lahkumishüvitise. 

Samal teemal

Neeme Raua meelest on selline suur summa ebaõiglane. Mehe arvates ei ole terves riigikogu praeguses valimiskampaanias, mis täistuuridel käib, mingisugust aatelisust ega ideoloogiat.

"Null - kõik käibki ju nüüd enam isegi mitte varjatult heade saadiku palkade, hüvitiste, pidevate väliskomandeeringute ja Eesti esindamise üle lugematutes väliskomisjonides - ärgem unustagem, et iga meie saadiku tema sõnul olulise välisreisiga kaasnevad teatavasti toredad päevarahad, millega võib hea tahtmise juures veel ühe kuu palga juurde teenida - kui ollagi enamasti välisreisidel, mitte üldse tegelikul tööl, riigikogu saalis," avab Raud poliitikute teenimisallikaid.

"Hea tahtmise juures saab selle rahvale edukalt maha müüa, näeme kõik! Ja kui üks partei enam ei meeldib või ei taga kohta uues riigikogus, võib ju alati mõnda teise minna, vahet enam ei ole, tundub. Mul on hea meele korrata, et selles KUKU raadio saates, mida nüüd laupäeviti teen, see rahanäljane, eba-aateline seltskond kordagi valimiste eel sõna ei saa. Vähemalt nii palju saan Eesti valimiskampaaniat omalt poolt toetada," kirjutab Raud.

Küll aga jääb mehe sõnul õhku küsimus, kuhu jääb selle kõige juures meie Eesti, mis neile tegelinskitele palka maksab.

"Kas meie riik on ka muutunud selliseks eliidi äriliseks projektiks, nagu Ukraina või Venemaa? Oh, ei saa mõtteid Laine Randjärve ülekuldamisest lugedes enam endale hoida."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee