Ilm ja loodus

Eesti teadlase juhtimisel avastati Brasiiliast 20 uut sääseliiki (8)

Toimetas Silja Ratt, 20. september 2018, 10:23
Sääsk TEET MALSROOS
Tänu oma looduslikule mitmekesisusele ja suurusele arvatakse 15–20% planeedi Maa elurikkusest olevat koondunud Brasiiliasse. Maaülikooli elurikkuse ja loodusturismi õppetooli vanemteaduri Olavi Kurina juhtimisel Brasiilia Atlandi vihmametsades läbi viidud uurimus üksnes kinnitas seda teooriat.

Atlandi vihmametsade ökoregioon Brasiilias on looduslikult väga mitmekesine piirkond, mis kulgeb mööda riigi rannikuala, hõlmates troopilisi-, subtroopilisi- ja mangroovimetsasid, samuti põõsastikke ja rohumaid, kirjeldas Olavi Kurina. "Piirkonnas on teada palju on endeemseid liike."

Samal teemal

Lisaks teadaolevale elurikkusele, kirjeldasid teadlased neis vihmametsades septembrikuus 20 teadusele täiesti uut sääseliiki perekonnast Manota. Kirjeldatud liigid kuuluvad seenesääsklasete (Mycetophilidae) sugukonda, nad on väikesed 1,5 kuni 3 mm pikkused ning erisused liikide vahel avalduvad peamiselt isaste isendite terminaalide morfoloogias, täpsustas Olavi Kurina.

Uued liigid said oma teaduslikud nimed morfoloogiliste tunnuste ja uuringusse panustanud kolleegide järgi. Zoogeograafilise analüüsi tulemusena kirjeldati ebakõlaManota liikide suhteliselt laia leviku ja kahetiivaliste seni teadaloleva, rohkete endeemidega levikumustri vahel Lõuna-Ameerikas.

8 KOMMENTAARI

m
maalt 22. september 2018, 11:03
eesti teadlased avastasid ka selle, et meie rabakana läheb õhtal magama ja ärkab ommukul üles! AK uudistes nii õeldi!
o
oi kui tore 20. september 2018, 23:24
Tõesti, veel rohkem eesti teadlasi võiks Brasiilias ja ka aafrikamaaal sääski uurida sest see aitab kõvasti kaasa majanduskasvule siin. Maksumaksja võiks veel rohkema rahaga selliseid teadlasi toetada. Pealegi ega siin eestis midagi uurida enam polegi sest kõik on selge nagu seebivesi.
Loe kõiki (8)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee