Üksteise sisse sulguvad ukseplaadid neelasid kaasa väikelapse käe. (Anonüümne allikas)

Pärnu Keskuses tõmbas lifti uks üksteise sisse libisevate plaatide vahele kaheaastase lapse käe. Ema päästmiskatsete peale hakkas laps aina valjemini karjuma.

"Laps oli minu kõrval, hoidsin tal käest kinni," meenutab lapse ema Maire (nimi muudetud). "Teise käe libistas tüdruk kuidagi mööda lifti ust samal ajal kui uksed avanesid." Esimese asjana proovis ema vajutada nuppu, mis lifti uksed sulgeks. "Andurid ei lubanud ust kinni panna, kuna seal oli keegi ees." 

Järgmisena püüdis Maire tüdruku kätt terasplaatide vahelt välja sikutada. "Ta hakkas selle peale üha valjemini karjuma. Ma kartsin tema väikese käe luud puruks tõmmata," selgitab Maire, kes töötab meedikuna. "Hakkasin appi hüüdma." 

Abipalvele vastas läheduses Apollo kino töötaja, kes asus samuti lifti nuppe proovima, taaskord edutult. "Järgmisena haaras mees mu tütre käest," meenutab Maire. "Jõuga sikutades sai ta käe plaatide vahelt välja. Ilmselt oli tema käsi seal vahel mitu minutit, mis minu jaoks möödusid tundidena. Hakkasin juba päästeametisse helistama, et ust raudtangidega painutada."

Pärnu EMOs lapse käe kompuuter-fotot vaadates ütles arst, et tegemist oli õnneliku õnnetusega ning kinotöötaja oli käitunud õigesti. "Aja möödudes oleks mu tütre käsi aina suuremaks tursunud. Tänu mehe kiirele tegutsemisele pääses tütar vaid marrastuse ning šokiga," ütleb ema, kes jääb kinotöötajale tänulikuks.

Jaga artiklit

25 kommentaari

E
Ert  /   16:37, 21. sept 2018
Ema oli samal ajal loomulikult nutikas?
S
Siil udus  /   16:31, 21. sept 2018
On ka oma lapsega selline lugu juhtunud. Kui ta u kolmene oli. Pani oma käe vastu avanevat liftiust ja enne kui jõudsin öelda või kätt ära tõmmata, liikus käsi uksega kaasa. Õnneks oli tegemist vanema liftiga (uste vahe tundub laiem), lapse käsi peenike ja uks ei vedanud kätt kaugele kaasa. Käe sai ise välja tõmmatud. Lõpptulemus- suur ehmatus, kergelt punetav käsi, hirmus kisa trepikojas ( kajab ju hästi) ja lapsel tempel mälus igavesti. Vähemalt seda ei pea talle enam nämmutama, et lift pole mänguasi. Proovis omal nahal järgi.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis