Eesti uudised

Raimond Kaljulaid: milles Ligi süüdi on?  (36)

Ohtuleht.ee, 19. september 2018 16:21
Foto: Jörgen Norkroos
Kui riigkogu liikmed Artur Talvik ja Jaak Madison kritiseerivad  Danske pangaga seoses toonast rahandusministrit ja finantsinspektsiooni nõukogu esimeest Jürgen Ligi, siis  Raimond Kaljulaid tõttab viimast kaitsma. 

"Milles Ligi süüdi on täpsemini? Talviku ja Madisoni sugustel populistidel on muidugi lihtne kirjutada, et Ligi on süüdi. Saavad oma pealkirja kätte ja on õnnelikud. Rahapesu aga on tõsine kuritegu, mille sellises mahus toime pannud inimesed tegid kindlasti enne ära oma kodutöö, leidsid üles nõrga koha süsteemis ja kasutasid seda ära. Nüüd on Eestil kindlasti vaja omakorda oma kodutöö ära teha ja analüüsida, kas järelvalveoranid jätsid midagi tegemata või tuleks nende õigusi ja kohustusi täpsustada. See on natuke suuremat süvenemist nõudev tegevus kui Facebooki postituse kirjutamine. Kui sellest analüüsist tulenevalt selgub, et kellelgi poliitikutest on vastutus, siis tuleb seda vastutust ka kanda, kuid esmalt tuleb see vastutus tõendada ja defineerida. Väga kahju kui Riigikogu liikmed enam õigusriigi toimimisse. Kuus kuud on valimisteni minna. Loodan, et Eesti rahval on mõistust valida järgmisel Riigikogusse rohkem arukamaid ja tasakaalukamaid inimesi," kirjutab Kaljulaid sotsiaalmeedias. 

Samal teemal

Talle sekundeerib  Valdo Randpere. "Kallid sõbrad ja vaenlased, ärge nüüd päris lolliks kätte minge. Jürgen Ligi ei ole kõige eest vastutav, mis Eestis viimase 20 aasta jooksul toimunud või toime pandud on. Eriti mitte Danske Panga rahapesu eest. Finantsinspektsioon, mille nõukogu esimees oli Jürgen, peaks medali saama selle eest, et oli esimene ja pikka aega ainuke, kes Danskes toimuvale reageeris. Seda oma volituste piires. Miks Taani pangaomanikud ei reageerinud ja miks Eesti Rahapesu Andmebüroo midagi ei teinud, on mulle mõistatus. Finantsinspektsiooni rolli ma selles kaasuses nägin päris lähedalt, kuna olin ka ise sel ajal FI nõukogu liige. Rääkida sellest ma rohkem ei saa, aga olen valmis käsi piiblil vanduma, et FI ei jätnud midagi tegemata, mida nad teha said."

Samal teemal

26.10.2018
Raimond Kaljulaid: ma ei ole nõus kulutama minutitki selle peale, et selgitada peensusteni välja, kes ikkagi unustas hommikusöögihelbed ostmata
01.10.2018
Raimond Kaljulaid suhetest: eelistan paarikümmet suurepärast päeva kümnetele keskpärastele aastatele
20.09.2018
Danske rahapesuskandaal: mida me teame ja mida teada tahame
19.09.2018
Taani riigiprokurör Danske skandaalist: Eesti andis häirekella juba aastaid tagasi