Marek Aas (MARIANNE LOORENTS)

Justiitsminister otsustas alates 1. novembrist 2018 nimetada Viru vangla uueks direktoriks seni Kaitseväes töötanud Marek Aasa.

Marek Aas on omandanud kaitseväe ohvitseri sõjaväelise hariduse Kaitseväe ühendatud õppeasutustes, kaitsnud Tallinna ülikoolis sotsiaalteaduste magistrikraadi organisatsioonikäitumises ning läbinud eriväljaõppe Ameerika Ühendriikides. Marek Aas on osalenud rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil Afganistanis.

Praegu töötab Marek Aas Kaitseväes erioperatsioonide grupis vanemohvitserina. Ta on olnud teenistuses Kaitseväes Pärnu üksik-jalaväepataljonis rühmaülem-instruktorina, Lääne kaitseringkonnas side- ja infotehnoloogia ohvitserina ning Kaitseväe peastaabis vabariigi presidendi käsundusohvitserina. Marek Aasal on majori auaste.

Eelmine direktor lahkus omal soovil

Maikuus teatas eelmine Viru vangla direktor Anu Möldri, et soovib lahkuda direktori ametikohalt ning naasta direktori asetäitja kohale taasühiskonnastamise alal. 

„Viru vanglasse tulin ma sooviga anda oma panus süüdimõistetute taasühiskonnastamisele, et iga kinnipeetava karistusel oleks ka sisuline pool. Taasühiskonnastamine on vangla üks põhisuundi, kuid vangla direktorina ei saa ma kõikide muude oluliste ülesannete juures sellele jäägitult pühenduda,“ selgitas Möldri oma otsust direktori ametist loobuda. „Usun, et mul on direktori asetäitjana anda endast rohkem kui praegu,“ lisas ta.

Jaga artiklit

2 kommentaari

M
munk ( μοναχός )   /   14:29, 19. sept 2018
Edu talle uues ametis.
Aga vast ehk ajakirjanik selgitaks, et miks ei ole ohvitserist tehtud pildi taust seotud kaitseväega või loodusega.
N
Nojahh...  /   17:02, 19. sept 2018
Väike transugarderoob kulub karjeristile ikka ära.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis