Eesti uudised

Viru vangla uueks direktoriks saab Marek Aas (2)

Toimetas Silja Ratt, 19. september 2018 13:39
Marek AasFoto: MARIANNE LOORENTS
Justiitsminister otsustas alates 1. novembrist 2018 nimetada Viru vangla uueks direktoriks seni Kaitseväes töötanud Marek Aasa.

Marek Aas on omandanud kaitseväe ohvitseri sõjaväelise hariduse Kaitseväe ühendatud õppeasutustes, kaitsnud Tallinna ülikoolis sotsiaalteaduste magistrikraadi organisatsioonikäitumises ning läbinud eriväljaõppe Ameerika Ühendriikides. Marek Aas on osalenud rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil Afganistanis.

Samal teemal

Praegu töötab Marek Aas Kaitseväes erioperatsioonide grupis vanemohvitserina. Ta on olnud teenistuses Kaitseväes Pärnu üksik-jalaväepataljonis rühmaülem-instruktorina, Lääne kaitseringkonnas side- ja infotehnoloogia ohvitserina ning Kaitseväe peastaabis vabariigi presidendi käsundusohvitserina. Marek Aasal on majori auaste.

Eelmine direktor lahkus omal soovil

Maikuus teatas eelmine Viru vangla direktor Anu Möldri, et soovib lahkuda direktori ametikohalt ning naasta direktori asetäitja kohale taasühiskonnastamise alal. 

„Viru vanglasse tulin ma sooviga anda oma panus süüdimõistetute taasühiskonnastamisele, et iga kinnipeetava karistusel oleks ka sisuline pool. Taasühiskonnastamine on vangla üks põhisuundi, kuid vangla direktorina ei saa ma kõikide muude oluliste ülesannete juures sellele jäägitult pühenduda,“ selgitas Möldri oma otsust direktori ametist loobuda. „Usun, et mul on direktori asetäitjana anda endast rohkem kui praegu,“ lisas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee