Laadin videot...
2
fotot

Endist relvameistrist pensionäri Alexander Yakimenkot (76) süüdistab prokuratuur selles, et ta mullu teisel juulil kella 11 paiku tulistas Tallinnas Liinivahe 17 mahajäetud majas kahte häireteate peale kohale saabunud turvameest.

„Nad oleksid võinud mu maha lüüa ja peita sama maja keldrisse, kus vedeleksin võib-olla siiamaani,“ rääkis Yakimenko kohtus sellest, miks ta kasutas turvameeste vastu Makarovi püstolit.

Yakimenko ütles kevadel pärast süüdistuskõne ära kuulamist, et ei tunnista end talle ette heidetavates kuritegudes süüdi – kui, siis ainult selles, et läks omavoliliselt mahajäetud majja. Kohtualust kaitsva advokaadi Vladimir Sadekovi sõnul jääb arusaamatuks, miks tapmiskavatsusega vanur oma plaani lõpuni ei viinud – tal oli veretööks võimalus ja piisavalt aega – ning selle asemel põgenes. Advokaat palus kohtul kaaluda süüdistuse ümberkvalifitseerimist raske kehavigastuse tekitamiseks.

Vaata droonivideost, kus tulistamine toimus!

Jaga artiklit

9 kommentaari

P
P2ss  /   16:11, 20. sept 2018
Mis tüütate vana inimest?
J
jama   /   17:47, 19. sept 2018
kui kodanik oleks tulistanud isikukaitsena, poleks ta pidanud põgenema vaid oleks helistanud Kiirabisse ja teavitanud politseid kallaletungist. Siin jättis vigastatu hoopis abita. Seega, talle võib esitada ka selle paragrahvi lisaks, kuid mitte vangistada- vaid panna rõngas paremale käele ja alluatada igapäevasele kontrollile kuni surmani, sest me ei pea sõnnikut toitma vanglas soojas toas.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis