Poliitika

Talvik Danske rahapesust: Eestist on saamas banaanivabariik (28)

Toimetas Silja Ratt, 19. september 2018, 13:05
Artur TalvikFoto: Martin Ahven
Endine vabaerakondlane ja nüüd uue loodava Elurikkuse erakonna eesotsas seisev Artur Talvik kurjustab Facebookis, et osaliselt tänu Jürgen Ligi suutmatusele vastutust võtta, on Eestist saamas banaanivabariik.

"Sõnast “vastutus” on saanud Eesti poliitikas naljanumber, tühi sõnakõlks. Kes võttis poliitilise vastutuse VEB fondi kuritegelike sahkerdamiste eest? Mitte keegi. Kes võttis poliitilise vastutuse Tallinna sadamas toimunu eest? Mitte keegi. Seda nimekirja võib jätkata pikalt, aga kui Danske rahapesu skandaalis keegi poliitilist vastutust ei võta, siis võime oma armsale riigile panna ametlikult külge sildi - banaanivabariik," avaldab Talvik.

Samas vihjab mees, kes tema meelest Danske jamade eest poliitilise vastutuse võtma peaks.

Samal teemal

"Kes oli rahandusminister Danske rahapesu tippajal 2009-2014? Vastus: Jürgen Ligi. Kes oli finantsinspektsiooni nõukogu esimees samal ajal? Vastus: Jürgen Ligi. Mis ministeeriumi vastutusalasse kuulub võitlus rahapesuga? Vastus: rahandusministeeriumi. Mis institutsioon tegeleb riikliku finantsjärelvalvega? Vastus: finantsinspektsioon. Kes on kõige tulisem nn VEB fondi eelnõu vastane RK-s? Vastus: Jürgen Ligi."

Talviku sõnul ei arva ta, et Ligi isiklikult mingit kasu lõiganud on, aga vastutust peab ta võtma totaalse mainekahju tekitamise eest.

"Kui Kaja Kallas soovib tema juhtimise all olevale erakonnale saabuvatel valimistel mingisugustki edu, siis peab ta tema erakonna juhtkonnas olevate kauboikapitalismi sangarite poliitilite kohvrite kokku pakkimises kõvasti kaasa aitama. Kas see tal õnnestub? Khmm, vaatame… Seniks sööme banaane edasi," võtab Talvik jutu kokku.

Halvustavat mõistet "banaanivabariik" kasutatakse tänapäeval vaese ja korruptiivse riigi kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee