Maailm

VENE MODELL: „Vladimir Putin tahab minu surma.“ (19)

Toimetas Aadu Hiietamm, 19. september 2018, 17:56
SÜÜDISTAB PUTINIT: Venemaalt pärit modell Anna Shapiro usub, et tema mürgitamise taga on Venemaa presidendi käsilased.Foto: Facebook
Läinud pühapäeva õhtul toimetati Lõuna-Inglismaal Salisburys restoranist raskes seisus haiglasse Venemaalt pärit modell Anna Shapiro ja tema britist abikaasa Alex King. Esialgsetel andmetel mürgitati nad rotimürgina kasutatava strühniinina. Kui naine pääses haiglast juba järgmisel päeval, siis tema mees on endiselt raskes seisus haiglas. Anna Shapiro on veendunud, et mürgitamise taga Vladimir Putini käsilased, vahendab The Sun. 

Nižni Novgorodis sündinud Anna Shapiro (30) võttis endale 2006. aastal perekonna tahte vastaselt Iisraeli kodakondsuse ja asus 2008. aastal elama Londonis. Seal tutvus ta ka ärimees Alex Kingiga (42). Eelmisel kuul nad abiellusid.

Pühapäeval läksid Anna Shapiro ja Alex King Salisburys õhtust sööma restorani Prezzo, mis asub umbes 300 meetrit restoranist Zizzi, kus oma mürgitamispäeval 4. märtsil einestasid endine topeltagent Sergei Skripal ja tema tütar Julia. 

Anna Shapiro meenutab, et pärast restorani astumist naljatlesid nad veel mürgitamise teemal: „Avaldasime lootust, et meid ei mürgitata. Nüüd on kõikjal ju ohutu.“

SÜNDMUSKOHT: Salisbury restoran Prezzo kus Anna Shapiro ja tema abikaasa Alex King pühapäeval tõenäoliselt rotimürgiga mürgitati.Foto: PA Pictures/Scanpix

Anna tellis endale pitsa ja tema mees kala juurvilja ja kartuliga. Juurde võeti kaks pokaali valget veini. Pärast söömist tundis Alex King end halvasti ja läks tualetti. 15 minutit hiljem hakkas Anna Shapiro muretsema ja läks meest otsima ning leidis ta põrandal lamamas suunurgas valge vaht. Naine kutsus kiirabi ja tundis seejärel ka ise tervise kiiret halvenemist. Mõlemad toimetati haiglasse, kus mees viidi kunstlikusse koomasse.

Kui algul kahtlustati, et nad on mürgitatud närvimürgiga Novitšok, siis juba järgmisel hommikul teatas politsei, et selliseks kartuseks puudub alus. Nüüd oletatakse, et Shapiro ja King sõid sisse strühniini.

SÜÜDISTAB PUTINIT: Venemaalt pärit modell Anna Shapiro usub, et tema mürgitamise taga on Venemaa presidendi käsilased.Foto: Facebook

Anna Shapiro on siiski veendunud, et mürgitamise taga on Venemaa president Vladimir Putin. „Ma olin Putini käsilaste sihtmärk. Nad tahavad minu surma, sest ma vastustan Putinit ja pöörasin oma kodumaast ära. Venemaa on kõigeks võimeline,“ ütles Shapiro ajalehele The Sun.

Naise väitel oli teda viimasel ajal sotsiaalvõrgustikes korduvalt surmaga ähvardatud. Praegu viibib ta Briti politsei alalise valve alla.      

Ajaleht lisab, et Anna Shapiro isa oli Vene armees kindral.

Samal teemal

20. september 2018, 08:01
KREMLI KÄTTEMAKS? Moskvas mürgitatud Pjotr Verzilov uuris Vene ajakirjanike mõrva
17. september 2018, 17:20
SKRIPALIDE MÜRGITAMINE: Petrovile ja Boširovile lisandus kaks kahtlusalust
17. september 2018, 08:17
Salisburys haigestus kaks restoranis einestanud inimest
16. september 2018, 18:33
GRU Novitšoki-mürgitajate narkootikumide ja seksiga täidetud hotelliöö Londonis

19 KOMMENTAARI

m
mees 21. september 2018, 01:03
Putin on vallaslaps, kes on sündinud väga vaeses peres, Seda ei saagi pereks nimetada, ta on lastekodu laps ja maksab nüüd maailmale kätte.
n
Nojahh... 20. september 2018, 00:54
See inetu tibi väidab, et temale pani Vladimir Vladimirovitš isiklikult mingis Salisbury kõrtsiurkas lusikaga supi sisse zookumariini.
Pidi alles joove olema, et sellised luulud tulevad.
Loe kõiki (19)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee