Eesti uudised

Kes ja kuidas peaks arvet pidama üle aasta vahi all olnud süüdistatava insultide üle?

VENIV PROTSESS RATASTOOLIS: kohtuarstidest eksperdid eksisid püstolikangelasest vanuri haigusloos kuupäevadega  (13)

Juhan Haravee, 18. september 2018 16:21
KUUS PÄEVA INSULDINI: 15. mail Liivalaia vanas kohtumajas toimunud avaistungil tundis kõbus relvameister Alexander Yakimenko (vasakul) end veel päris rahuldavalt. Paremal advokaat Valdimir Sadekov.Foto: Robin Roots

Esmaspäeva õhtul jõudis Harju maakohtusse kahe turvamehe mõrvakatses süüdistatavale Alexander Yakimenkole määratud arstliku ekspertiisi akt. Lõpusirgele jõudnud protsess, kus on jäänud pidada veel vaid kohtuvaidlused, tuli edasi lükata, sest tekkis kahtlus, et ekspert on eksinud süüdistatava vahi all olles läbi elatud insultide kuupäevadega.

Endist relvameistrist pensionäri Alexander Yakimenkot (76) süüdistab prokuratuur selles, et ta mullu teisel juulil kella 11 paiku tulistas Tallinnas Liinivahe 17 mahajäetud majas kahte häireteate peale kohale saabunud turvameest.

Turvatöötajad Marko (38) ja Olev (63) saabusid valve all olnud majja, et selgitada välja firma häirekeskusse laekunud alarmsignaali põhjus. Süüdistuse järgi hakkas majas ebaseaduslikult viibinud Yakimenko kohale tulnud ja oma tööülesandeid täitvaid turvamehi Makarovi püstolist tulistama. Kõigepealt sai ühe lasu kõhtu Olev, seejärel tulistas süüdistatav kaks korda Markot, põhjustades talle eluohtliku tervisekahjustuse – üks kuulidest tungis ohvri kõhu- ja vasakusse rinnaõõnde ning vigastas põrna ja vasakut kopsu. Yakimenko peeti kinni kaheksandal juulil Lätis ja anti Eestile üle kolm päeva hiljem. Alates mullu 11 juulist on ta vahi all. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.11.2018
Turvamehi tappa püüdnud vanur mõisteti 15 aastaks vangi
27.10.2018
Kopli püstolikangelast ähvardab pikk vangistus
19.08.2018
DROONIVIDEO | Vaata tondilossi, kus vanur kahte turvameest tulistas
19.08.2018
MÕRVAS SÜÜDISTATAV: „Toibudes avastasin, et mul on nuga käes ja põrandal lebavad noahaavadega mehed.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee