Poliitika

Valitsuse eelarveläbirääkimised: aktsiisilangetusi oodata pole (93)

ERR, 18. september 2018, 15:01
Valitsuserakondade esimehedFoto: Robin Roots
Praegu peab valitsus riigieelarve läbirääkimisi, mille käigus tahab erakond Isamaa alkoholiaktsiise langetada, Keskerakond elektriaktsiisi alla tuua ja sotsiaaldemokraadid tõsta tulumaksuvaba miinimumi 540 euro tasemele, vahendab ERRi uudisteportaal.

„Kabinet muidugi veel arutelusid jätkab, aga ma usun, et revolutsioonilisi pöördeid läbirääkimiste käigus praegu enam ei tule,“ ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. Mis puudutab alkoholiaktsiisi, siis Seederi sõnul ainus asi, mida valitsus teeb, on varem kokku lepitud 2019. ja 2020. aasta aktsiisitõusude ärajätmise seadustamine.

Seeder lisas, et parlamendis eelarve kindlasti mõnevõrra veel muutub, kuid mitte liialt palju. „Parlamendis on alati on eelarve muutunud,“ lisas Seeder.

Riigieelarve koostamisel lähtub valitsus valitsusliidu moodustamisel kokku lepitud peamistest eesmärkidest. Eelarve peab toetama kestlikku majanduskasvu ning Eesti julgeolekut. Tehtavad valikud peavad olema rahvastikupoliitiliselt targad, et toetada rahvaarvu kasvu, ning samuti edendama ühiskonna heaolu ja sidusust. Eelarve suurus on 11 miljardit eurot.

Samal teemal

26. september 2018, 15:11
Valitsus toetas järgmiste aastate alkoholiaktsiisi tõusude tühistamist
26. september 2018, 14:33
Ratas: kütuseaktsiisi osas konkureerime juba Leeduga
20. september 2018, 12:31
VIDEO | Tõniste: meie riigi majandusel läheb nii hästi, et saame võetud võlad varem tagasi maksta
19. september 2018, 12:01
KOKKULEPE SÕLMITUD: uue riigieelarve maht ületab 11 miljardit eurot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee