Poliitika

Toom: „Jah, saadikutel puudub juriidiline haridus.“ | Nestor: „Ei, valige siis juba abi riigikokku!“

Põline vaidlus taas päevakorral: kas isiklik abiline tõstaks riigikogulase töökvaliteeti? (108)

Marvel Riik, 18. september 2018 15:03
Riigikogu hooneFoto: Martin Ahven

Nädal tagasi tõmbas Kaja Kallas tikku, et taas läita arutelu selle üle, kas riigikogulasel peaks olema abiline, et oma tööd paremini teha. „Ma tean, et see ettepanek on ebapopulaarne, aga see on vajalik riigikogu töö kvaliteedi tõstmiseks,“ ütleb Kallas, kelle hinnangu võiks igal rahvasaadikul olla vähemalt üks abi.

„Sellist parlamenti, kus liikmetel poleks abisid, ma teist Euroopas ei teagi,“ kirjutab Kaja Kallas enda blogis, tuues näiteks enda Euroopa Parlamendi töökoha, kus liikmetel on 3–4 abilist või Ameerika Ühendriikide kongressi, kus abisid on 18. „Ma ei ütle, et see oleks eesmärk iseenesest, aga ühest assistendist oleks ka juba palju abi.“

Kallase hinnangul on riigikogulase ühed ajamahukamad tööd kohtumiste kokkuleppimine ja kalendri haldamine. Kuna sellele kulub palju auru, kannatavad teised tööülesanded, mis peaksid riigikogulasele esmatähtsad olema: eelnõude lugemine, arvamusartiklite kirjutamine ja valijatega kohtumine. „Abid aitavad ette valmistada taustamaterjale, otsivad eelnõudest küsitavusi, aitavad koostada muudatusettepanekuid. Muidugi mõista ei tohi minna teise äärmusesse, kus saadik ise midagi ei tee ja muutub laisaks, aga ühe abi puhul seda ohtu minu arvates pole,“ märgib Kallas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.10.2018
Karmo Tüür: miks on riigikogu liikmete arvu kärpimine halb mõte
20.09.2018
Reformierakonna printsess valgel hobusel kobistab tõkkeid maha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee