2
fotot
Uudises kirjeldatud haagis Guadalajaras (AFP/Scanpix)

Mehhiko Jalisco osariigi pealinna Guadalajara elanikke pahandab haagis, milles hoitakse vähemalt 100 inimese surnukeha, vahendab BBC. Haagis on küll jahutussüsteemiga, kuid kohalike sõnul imbub sellest siiski talumatut lehka. 

Kadunukesed on võimude korraldusel veokisse ladustaud seetõttu, et Guadalaraja külmutuskambrites ei jätku piisavalt ruumi.

Haagis oli pealinnas seisnud pea kaks nädalat kui elanikud hakkasid kurtma suure hulga kärbeste üle. Seejärel sõidutati veok Tlajomulco de Zúñiga nimelisse agulisse, kus see alates nädalavahetusest samuti palju pahameelt on tekitanud. „Siinses ümbruskonnas on palju lapsi... me võime kõik selle tagajärjel haigeks jääda,“ ütles José Luis Tovar, kes on üks rahulolematutest kohalikest. „Me ei taha seda siia. Nad peavad selle kuhugi mujale viima, see haiseb,“ sõnas mees.

Uudises kirjeldatud haagis Guadalajaras (AFP/Scanpix)

Mehhiko seadused takistavad isikute, kelle surm on saabunud vägivaldsel teel, kremeerimist. Kuna riigis oli hiljuti suurem vägivallalaine, otsivad võimud uusi võimalusi surnukehade hoiustamiseks. „Meil on otsas ka kalmistukohad, kuhu me võiksime neid matta,“ nentis kohtuekspertiisi uurimisrühma juht Luis Octavio Cotero. 

2017. aastal tapeti Mehhikos pea 25 000 inimest.

Jaga artiklit

4 kommentaari

T
teadmiseks  /   01:11, 19. sept 2018
Need surnukehad on eranitult roovitud lapsed.Kel on valjaloigatud kas siis neerud,maks jms.
N
No qramus,  /   14:26, 18. sept 2018
pange seda külma juurde, et ei haiseks.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis