Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 18. september 2018 09:55
Briti sukelduja, kes aitas suvel päästa Tai koopasse lõksu jäänud jalgpallipoisse, kaebab Tesla bossi Elon Muski laimu eest kohtusse.

Vernon Unsworthi väitel tembeldas Musk ta Twitteris pedofiiliks. Los Angelese föderaalkohtusse sisse antud hagis nõutakse tehnoloogiaärimehelt vähemalt 75 000 dollarit valuraha ning kohtutõkendit, et Musk ei saaks edaspidi samasuguste väidetega lagedale tulla. The Guardiani teatel annab Unsworth hagi sisse ka Inglismaal ja Walesis.

Vernon Unsworth koos oma abikaasa Woranan Ratrawiphukkuniga. Foto: Sakchai Lalit

Musk nimetas Tai poiste päästmisel olulist rolli mänginud Unsworthi pedofiiliks, kui too oli teda teleintervjuus kritiseerinud. Musk ja tema firma SpaceX insenerid saatsid Tai päästeoperatsioonile väikese allveelaeva, kuid seda ei kasutatud ning Unsworthi väitel oli tegu vaid reklaamitrikiga. Tema sõnul poleks Muski seadmel olnud vähimaidki toimimisšansse. Unsworth soovitas Muskil miniallveelaev teatud kohta pista. 

Hiljem süüdistas Musk Unsworthi 12aastase pruudi nimel Taisse kolimises. Sukelduja on veendunud, et tehnogigant alustas laimukampaaniat solvumisest tema teleintervjuu üle.