Donald Trump Foto: AP/Scanpix
Ohtuleht.ee 18. september 2018 08:26
Kaubandussõda Hiina ja USA vahel eskaleerus, kui president Donald Trump teatas järjekordsete tariifide kehtestamisest Hiinas toodetud kaupadele.

Toodangule, mille väärtus on vähemalt 200 miljardit dollarit, kehtestatakse kümneprotsendilised tariifid. Uus kord hakkab kehtima alates 24. septembrist, kirjutab BBC.

Impordimaksud kehtivad peaaegu 6000 Hiinast pärit kaubaartiklile. Nende hulka kuuluvad näiteks käekotid, riis ja tekstiilid, kuid nimistust on välja jäetud siiski nutikellad ja laste söögitoolid.

Kui riigid lähitulevikus mõlemaid pooli rahuldavale kokkuleppele ei jõua, kavatseb USA alates tuleva aasta algusest tariife järk-järgult veelgi suurendada, jõudes ühel hetkel soovitud 25 protsendini. 

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

Trump on veel leebe 20. september 2018 07:36
Vihkan rämpsutootjaid hiinlasi.
Tallinnasse on neid siginenud juba palju,
kindlasti 18. september 2018 16:33
ei kasuta ameeriklased oma kaupade tootmisel hiina toorainet või allhankeosasid, kindlasti kohe ei suurene suure osa kaupade müügihind sellise "jõulise" ja "patriootliku" sammu astumise tulemusena nagu on tariifide tõstmine hiina kaupadele või mõne muu riigi kaupadele, ameeriklased on ülihappyd ,viimaks ometi on saabunud neid juhtima "raudne rusikas" kes paneb kogu maailma nende ette põlvili
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS