Maailm

Seksuaalrünnakus süüdistatud kohtunikukandidaat: „Ma pole kirjeldatud asju teinud ei tema ega kellegi teisega!“ (17)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. september 2018, 21:57
Brett KavanaughFoto: Reuters/Scanpix
USA ülemkohtuniku kandidaat Brett Kavanaugh eitab süüdistusi seksuaalrünnakus, vahendab ABC News. Väidetavalt soovib president Trump, et süüdistaja senati ees tunnistusi annaks, kuid naine ei soovi seda ise teha, et ennast emotsionaalselt säästa.

Christine Blasey Ford väidab, et 1980ndatel ründas Kavanaugh, tema tollane koolivend, teda ühel peol.

Samal teemal

Kavanaugh saatis esmaspäeval Valge Maja kaudu välja pöördumise, milles kirjutab, et tegemist on täieliku valesüüdistusega. „Kuna seda pole kunagi juhtunudki, polnud mul aimugi, kes võis süüdistuse taga olla, kuni ta siis eile oma isiku avalikustas,“ kirjutab Kavanaugh. „Ma olen valmis senati õiguskomisjoniga vestlema, et seda 36 aasta tagust valesüüdistust ümber lükata ning oma mainet kaitsta.“

„Ma pole kirjeldatud asju kunagi teinud ei tema ega kellegi teisega,“ kirjutab kandidaat.

Valge Maja on Kavanaugh' suhtes kas väga kindel, või vastupidi, kardavad temaga ämbrisse astuda, sest kutsuvad senatit üles Fordi tunnistama paluma. „[Fordi] ei tohiks sedasi solvata, teda ei tohi ignoreerida,“ sõnas Trumpi nõunik Kellyanne Conway reporteritele, „ta peaks vande all tunnistusi andma ning seda just nimelt Kapitooliumimäel.“ Ta andis mõista, et ka president leiab, et Ford peaks saama võimaluse oma süüdistusi ülekuulamisel esitama. „Teda ei tohi eirata ega solvata, teda peab ära kuulama,“ kordas Conway.

Christine Blasey Ford räägib, et tõenäoliselt aastal 1982 (tema ise oli siis 15 ja Kavanaugh 17) olid nad mõlemad ühel koolipeol kõvasti alkoholi tarbinud. Süüdistuse kohaselt surus Kavanaugh tüdruku voodisse ja käperdas teda, samal ajal kui poisi sõber pealt vaatas. Ta üritas tüdruku riideid ja trikood seljast kiskuda ning kui Ford karjuda püüdis, pani oma käe talle suule. „Kartsin, et ta võib mu ära tappa,“ ütles Ford. Kirjelduse järgi pääses ta tänu sellele, et ka Kavanaugh' sõber soovis tegevusest osa saada, hüppas sängi ja kukutas nad kõik voodist maha.

Ford ei soovi senati ees tunnistusi anda.

17 KOMMENTAARI

e
Eino Taruk 19. september 2018, 21:46
See oli ammu ette näha, ja ma ka ütlesin siis, et MeToo'st tehakse poliitiline relv. Ja ongi olemas kõige klassikalisemal moel: süüdistus hüppab üles ...
(loe edasi)
h
hah 18. september 2018, 23:13
Süüdistaja, Dr. Christine Blasey Ford kutsuti koos süüdistatava Kavanaughiga senati komitee ette tunnistusi andma.
Kavanaugh oli kohe nõus tulema...
(loe edasi)
Loe kõiki (17)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee