2
fotot
Pjotr Verzilov saabus 15. septembril erilennukiga Berliini (Reuters/Scanpix)

11. septembril ootamatult haigestunud punkliikumise Pussy Riot liige mürgitati, on mehe lähedased veendunud. Kremlivastane aktivist Pjotr Verzilov koliti Moskvast ümber Berliini haiglasse, vahendavad Meduza ja ABC News.

Verzilovi elukaaslane Veronika Nikulšina kirjeldas, kuidas 11. septembri õhtupoolikul ärkas Verzilov uinakust ja teatas, et ei näe enam hästi. Lühikese aja pärast kautas mees ka liikumisvõime ning hakkas sonima. Haigla arstid keeldusid Verzilovi tüdruksõbrale ja emale esialgu konkreetset infot andmast. 

Jutud sellest, et 30aastast Verzilovit ähvardas insult, on mehe lähedaste sõnul jaburused. Mehe kehast ei leitud ühegi muu aine jääke kui arstide antud ravimid ning tema ultraheli ja muude uuringute tulemused olid korras. Ema ja elukaaslane on veendunud, et Verzilovit mürgitati mingi ainega, mis organismi hiljem jälgi ei jäta. Eesmärgiks nende sõnul kas mehe hirmutamine või lausa tapmine.

13. septembril koliti Verzilov Moskva Bakrušini-nimelisest haiglast üle Moskva Sklifossovski instituuti, 15. septembril aga reisis endiselt raskes seisundis Verzilov Berliini, kus tema ravi jätkub. Ta toimetati Saksamaale spetsiaalselt meditsiinitranspordiks mõeldud lennukis.

Saksamaa välisministeeriumi esindaja sõnas esmaspäeval, et loodetavasti paraneb Vene aktivist peagi. Ta keeldus vastamast küsimusele, kas Venemaa välisminister Sergei Lavrov ja tolle ametivend Saksamaal Heiko Maas arutasid Verzilovi reisi ja ravi.

Verzilov viibib ravil Berliini Charité kliinikus. Arstid annavad meediale tema tervislikust seisundist ülevaate teisipäeval.

Pjotr Verzilov (Reuters/Scanpix)

Jaga artiklit

5 kommentaari

E
elame näeme  /   17:12, 18. sept 2018
Putin on oma bandega varsti kohtu all.
!
!!!  /   05:05, 18. sept 2018
Kahtlemata! Kuid küsimus on veel lahtine, et millega mürgitati. Oli see nüüd novitšok, tsüaniid või puupiiritus.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis