Pjotr Verzilov saabus 15. septembril erilennukiga BerliiniFoto: Reuters/Scanpix
Maailm
17. september 2018 16:17

Pussy Rioti aktivisti lähedased: pole mingit kahtlust, Pjotr mürgitati! (5)

11. septembril ootamatult haigestunud punkliikumise Pussy Riot liige mürgitati, on mehe lähedased veendunud. Kremlivastane aktivist Pjotr Verzilov koliti Moskvast ümber Berliini haiglasse, vahendavad Meduza ja ABC News.

Verzilovi elukaaslane Veronika Nikulšina kirjeldas, kuidas 11. septembri õhtupoolikul ärkas Verzilov uinakust ja teatas, et ei näe enam hästi. Lühikese aja pärast kautas mees ka liikumisvõime ning hakkas sonima. Haigla arstid keeldusid Verzilovi tüdruksõbrale ja emale esialgu konkreetset infot andmast. 

Jutud sellest, et 30aastast Verzilovit ähvardas insult, on mehe lähedaste sõnul jaburused. Mehe kehast ei leitud ühegi muu aine jääke kui arstide antud ravimid ning tema ultraheli ja muude uuringute tulemused olid korras. Ema ja elukaaslane on veendunud, et Verzilovit mürgitati mingi ainega, mis organismi hiljem jälgi ei jäta. Eesmärgiks nende sõnul kas mehe hirmutamine või lausa tapmine.

13. septembril koliti Verzilov Moskva Bakrušini-nimelisest haiglast üle Moskva Sklifossovski instituuti, 15. septembril aga reisis endiselt raskes seisundis Verzilov Berliini, kus tema ravi jätkub. Ta toimetati Saksamaale spetsiaalselt meditsiinitranspordiks mõeldud lennukis.

Saksamaa välisministeeriumi esindaja sõnas esmaspäeval, et loodetavasti paraneb Vene aktivist peagi. Ta keeldus vastamast küsimusele, kas Venemaa välisminister Sergei Lavrov ja tolle ametivend Saksamaal Heiko Maas arutasid Verzilovi reisi ja ravi.

Verzilov viibib ravil Berliini Charité kliinikus. Arstid annavad meediale tema tervislikust seisundist ülevaate teisipäeval.

Pjotr Verzilov Foto: Reuters/Scanpix