Eesti uudised

Ei mingit TTÜ-d, Tallinna tehnikaülikool võtab kasutusele lühinime TalTech (31)

Toimetas Silja Ratt, 17. september 2018 14:23
TTÜ on nüüdsest TalTechFoto: Madis Veltman / Ekspress Meedia
Tallinna tehnikaülikool võtab kasutusele uue lühinime TalTech, mis asendab seniseid erinevad lühendeid nagu TTÜ, TUT ja TTU.

Uue lühinime kasutuselevõtt ülikooli sajandal tegutsemisaastal märgib Jaak rektor Aaviksoo sõnul ülikooli jaoks ühe arenguetapi lõppu ja järgmise aastasaja saabumist. Lühinimi TalTech on ülikooli sees erinevate projektide puhul kasutusel olnud juba mõnda aega, kuid nüüd saab see värske kuju ja muutub ülikooli ametlikuks lühinimeks nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Ülikooli täispikaks nimeks jääb Tallinna tehnikaülikool, TalTechist saab lühinimi.

Samal teemal

„Meil on juba täna palju välisõppejõude ja tudengeid, meie uurimisrühmades on helgeid päid kogu maailmast. Selleks et püsida konkurentsis ja talente ka edaspidi meie ülikooli meelitada, nii kodust kui ka kaugemalt, tuleb rahvusvahelises võrdluses olla tugev ja väljapaistev. Jõuline ja eristuv nimi on küll ainult üks väike osa kogu identiteedist ja mainest, aga siiski oluline,“ kirjeldas Aaviksoo.

Tallinna tehnikaülikool – TalTech – on kool, kust saab kõrgharidust kõigil astmetel inseneri- ja tehnikateadustes, infotehnoloogias, majanduses, loodusteadustes ja merenduses. TalTechi tugevus peitub valdkondade sünergias, rahvusvahelisuses ja akadeemilise tegevuse suunatuses praktiliste tulemuste saavutamisele. Sel aastal tähistab Tallinna tehnikaülikool oma 100. aastapäeva.

Samal teemal

24.05.2019
LÄBIPAISTMATU JUHTIMINE: endine rektor kritiseerib tehnikaülikooli TalTech-iks muutnud Jaak Aaviksood
20.09.2018
Tallinna tehnikaülikooli uue lühinime kujundus maksis üle 28 000 euro
17.09.2018
TTÜ aasta vilistlaseks valitud Henrik Hololei: tehnikaülikooli haridus on minu karjääri alustala
15.09.2018
TTÜ ajalugu: saladuslikud tudengid ja rauda ning trükimasinaid koguvad õppejõud