Krimi

8290 euro eest lotopileteid varastanud naine sai tingimisi karistada (29)

Gerly Mägi, 17. september 2018, 11:25
Foto: Aldo Luud
Kaks aastat tagasi näppas naine Rakvere kioskist kiirloteriisid 8290 euro väärtuses. Võidurahasid temalt tagasi ei saadud, küll aga karistas kohus teda tingimisi vangistusega. Samuti peab naine kioskile hüvitist maksma.

20-aastane naine varastas Rakvere Kroonikeskuse R-kioskist pileteid pikema perioodi vältel – 2016. aasta juuni keskpaigast kuni 25. augustini.

Samal teemal

R-Kioski kommunikatsioonispetsialisti Lilian Tivasi sõnul avastati vargus inventuuri käigus. Naine oli kioskis töötanud kolm kuud. Varem temaga probleeme ei olnud.

Eesti Loto turundus- ja müügidirektori Annely Luikmel sõnas toona, et naine võis jõuda ka kraabitavate kiirloteriide võite lunastada, kuid tekitatud kahju suuruseks on siiski piletite maksumus ning võiduraha temalt enam tagasi ei saa nõuda.

"Kui naine on pileteid varastanud pikema aja jooksul, erinevaid tooteid ja üksikute piletitena, siis varastatud pileteid tuvastada ja nende võitude kättesaamist piirata ei ole võimalik. Erinevalt arvloteriist ei ole kiirloto piletid seotud mängija isikukoodiga," selgitab ta.

Prokuratuur alustas toona kriminaalmenetlust vargust käsitleva paragrahvi alusel. Süüdimõistva otsuse korral näeb seadus ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Selle aasta 30. augustil sai naine oma karistuse teada - kuus kuud tingimisi vangistust koos aasta ja kolmekuulise katseajaga. 

Lisaks peab naine tasuma 750 eurot menetluskulusid ja maksma R-Kioskile hüvitist 7942,28 eurot.

29 KOMMENTAARI

k
Kristiina 18. september 2018, 01:39
Siiditöllid kes neid noori varjavad. Sel lool pole mõtet seda enam,et tingimisi.
i
inks 17. september 2018, 16:23
Mina ka ei usu enam,kui vanasti sai igal nädalal ikka piletiraha tagasi,siis nüüd tösteti alates kolmest numbrist . Oleks siis vöidu suurus vähemalt muutunud.Eks peab tunnistama,et lollidelt tulebki raha ära võtta.Lotofirmad tahavad ka elada,ju hakkas raha väheks jääma.
Loe kõiki (29)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee