Eesti uudised

Kas tallinlased on Paunküla veehoidla kuivaks joonud? (29)

Liis Vaksmann, 17. september 2018, 13:16
Paunküla veehoidla 16.09.2018 seisugaFoto: Lugejafoto
Tallinna elanike veega varustamiseks on rajatud lisaks Ülemistele ka Paunküla veehoidla. AS Tallinna Vesi kasutas tänavuse kuiva suve tõttu Paunküla vett ja põhjustas sellega veehoidla veetaseme märgatava languse, milletaolist pole aastaid nähtud.

Peale Ülemiste veepuhastusjaama, mis varustab tallinlasi veega, kuulub süsteemi veel kuus veehoidlat: Vaskjala, Soodla, Raudoja, Aavoja, Kaunissaare ja Paunküla, millest viimane on praegu praktiliselt kuivaks jäänud. 

Paunküla veehoidla 16.09.2018 seisugaFoto: Lugejafoto

Tallinna Vee kommunikatsioonijuhi Eliis Venniku sõnul on Paunküla veehoidla Tallinna Vee rajatud ja opereeritav hoidla, mille eesmärk on varustada Ülemiste järve täiendava toorveega.

"Tegu ei ole loodusliku veekoguga ja veehoidlast võetava vee koguseid reguleerib Tallinna Veele keskkonnaameti poolt väljastatud vee erikasutusluba," selgitab Vennik. 

"Tänavune talv ja suvi on olnud väga sademetevaene ning seetõttu on Paunküla veehoidla vett kasutatud Ülemiste järve veevarude täiendamiseks. Hoidlast võetava vee hulka mõõdetakse ja jälgitakse pidevalt. Kasutatud kogused on vee erikasutusloaga kooskõlas," lisas Vennik ning kinnitas, et madala veetaseme pärast muret tundma ei pea.

"Ülemiste järve toorveevarusid täiendame täna Soodla veehaarde kaudu ja Paunküla veehoidla veetaseme taastamine algab niipea, kui looduslikud vooluhulgad selleks sobilikud on."

Alles aasta tagasi avanes Paunküla veehoidla külastajate märgavalt veerohkem vaatepilt:

Paunküla veehoidla 2017. aasta augustisFoto: Teet Malsroos

29 KOMMENTAARI

m
Manner 18. september 2018, 22:34
Lugupeetud Eliis, kui Paunküla rajati siis alles 27 aasta pärast võti plaani sind valmis teha. Tallinna Vesi ( praegune ) ei ole sentigi maksnud nende...
(loe edasi)
j
Jaan 18. september 2018, 09:38
Nüüd oleks hea võimalus paadi sisselaskmise kohtadelt kive ära vedada.
Loe kõiki (29)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee