Maailm

Austraalias kasvatatud maasikatest on leitud õmblusnõelu (4)

Ohtuleht.ee, 17. september 2018 10:06
Foto: Reuters/Scanpix
Austraallased on hirmul, kuna viimasel ajal on maasikatest leitud hästi ära peidetud õmblusnõelu. Kurjategija või kurjategijate tabamiseks on valitsuse nõudmisel algatatud uurimine.

Nõeltega varustatud marju on tänaseks leitud riigi kuuest osariigist, kirjutab BBC. Austraalia tervishoiuminister Greg Hunt on sellist tegevust nimetanud äärmiselt õelaks kuriteoks ning üldiseks rünnakuks avalikkusele. 

Esimestest nõelu täis topitud maasikastest teatati politsei läinud nädalal Queenslandis. Seejärel saabusid teated juba Uus-Lõuna-Walesist, Victoriast, Lõuna-Austraaliast ja Tasmaaniast. Politsei usub, et mõned juhtumid võivad olla kopeeritud.

Hetkel on üks meesterahvas vajanud ka haiglaravi. 

Väljaande sõnul pole ühtegi kahtlusalust veel nimetatud. Info, mis viib kurjategija või kurjategijate tabamiseks, eest on välja pandud 100 000 Austraalia dollarit ehk ligi 62 000 eurot.

Neljapäeval oletas Queenslandis tegutsev maasikakasvajate ühing, et nõelu võib maasikatesse panna ehk mõni rahulolematu töötaja. Spekuleeritakse ka, et keegi võib soovida saboteerida sealset maasikaturgu.

Esmaspäeval teatas Uus-Meremaa suurim toiduainete edasimüüja Countdown and Foodstuff, et peatas ajutiselt maasikate impordi Austraaliast.

Samal teemal

19.08.2018
KURJATEGIJA KÄES? Austraalias vahistati seoses nõelapaanikaga noor poiss
18.08.2018
VIDEO | Austraalia maasikakasvatajad peavad ära viskama tonnide kaupa maasikaid