Kiirabiauto Prezzo restorani ees Foto: AP/Scanpix
Ohtuleht.ee 17. september 2018 08:17
Inglismaal Salisburys haigestusid pühapäeval 30ndates eluaastates naine ning 40ndates mees, kes olid einestanud ühes Itaalia restoranis. Kuna samas linnas mürgitati kevade hakul Vene topeltagent Sergei Skripal ja tema tütar, suleti ettevaatusabinõusid tarvitusele võttes söögikoha ümbruses olevad tänavad.

Politsei sõnul said nad väljakutse restorani Prezzo veidi enne kella seitset õhtul, vahendab The Telegraph. Üks haigestunutest olnud vene rahvusest. 

Allika sõnul tuvastas kohale saabunud kiirabi sündmuspaigal, et patsientide tervislik seisund võib viidata Novitšoki kasutamisele, mistõttu otsustati juhtunust teavitada ka politseid. Samas rõhutas allikas, et nimetatud närvimürgi ja osade meelemürkide tarvitamine võib esmapilgul anda väga sarnaseid tulemusi.

Esmaspäeva hommikul teatas politsei, et tegemist polnud siiski närvimürgi rünnakuga. „Nüüd saame kinnitada, et midagi ei viita Novitšokile. Mõlemad inimesed jäävad haiglasse jälgimisele. Hetkel ei ole teada, kas toime on pandud kuritegu, mistõttu jääb uurimine avatuks,“ edastas politsei pressiesindaja.