Maailm

Salisburys haigestus kaks restoranis einestanud inimest (13)

Ohtuleht.ee, 17. september 2018 08:17
Kiirabiauto Prezzo restorani ees Foto: AP/Scanpix
Inglismaal Salisburys haigestusid pühapäeval 30ndates eluaastates naine ning 40ndates mees, kes olid einestanud ühes Itaalia restoranis. Kuna samas linnas mürgitati kevade hakul Vene topeltagent Sergei Skripal ja tema tütar, suleti ettevaatusabinõusid tarvitusele võttes söögikoha ümbruses olevad tänavad.

Politsei sõnul said nad väljakutse restorani Prezzo veidi enne kella seitset õhtul, vahendab The Telegraph. Üks haigestunutest olnud vene rahvusest. 

Allika sõnul tuvastas kohale saabunud kiirabi sündmuspaigal, et patsientide tervislik seisund võib viidata Novitšoki kasutamisele, mistõttu otsustati juhtunust teavitada ka politseid. Samas rõhutas allikas, et nimetatud närvimürgi ja osade meelemürkide tarvitamine võib esmapilgul anda väga sarnaseid tulemusi.

Esmaspäeva hommikul teatas politsei, et tegemist polnud siiski närvimürgi rünnakuga. „Nüüd saame kinnitada, et midagi ei viita Novitšokile. Mõlemad inimesed jäävad haiglasse jälgimisele. Hetkel ei ole teada, kas toime on pandud kuritegu, mistõttu jääb uurimine avatuks,“ edastas politsei pressiesindaja.

Samal teemal

02.10.2018
Sergei Skripali vennatütar korraldas Vene meedias järjekordse etenduse
19.09.2018
VENE MODELL: „Vladimir Putin tahab minu surma.“
16.09.2018
GRU Novitšoki-mürgitajate narkootikumide ja seksiga täidetud hotelliöö Londonis
13.09.2018
VIDEO | Skripalide mürgitamises kahtlustatavad Boširov ja Petrov: käisime Salisburys turistidena

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee