Eesti uudised

Jõhvi vettinud koolimaja teeb lapsed haigeks ja ajab töötajad juhtkonnaga tülli (69)

Asso Ladva, 16. september 2018, 17:15
50 AASTAT VANA MAJA: Praeguseks on Jõhvi vallavalitsus otsustanud põhikoolile ehitada Euroopa Liidu raha toel uue koolimaja, kuid seniks tuleb vanas majas hallitusest lahti saada. Aldo Luud
„Teise ja kolmanda korruse klassiruumide seintel vohab hallitus, klassides on suur niiskus ja kohutav hallituslõhn. Kõikides neis klassides käib igapäevane õppetöö koos eri vanuses lastega. Sel nädalal hakkasid lapsed köhima ja mitmel tekkis allergiline reaktsioon,“ kirjutab murelik Jõhvi põhikooli töötaja, pannes kirjaga kaasa tema sõnu kinnitavad pildid.

„Augusti lõpus taasiseseisvumispäeva paiku oli majas uputus. Kahjuks ei saanud kohe sellega tegelema hakata ja hallitus tuli sisse, aga seeni küll seinte peal ei kasvanud,“ väidab kooli direktor Liina Mihkelson. „See on 50 aastat vana maja, seina täiteks on saepuru ja see läks niiskeks. Õppetööd neis klassides ei toimu. Kohe, kui üks üheksanda klassi õpilane ütles, et tal on selles klassis halb olla, käskisin vene keele kabinetist välja kolida.“ Mihkelsoni sõnul on praegu seinad korda tehtud, terviseamet olla tehtut kiitnud ja klassiruum vastab normidele. Praegu on neis kahes klassis värvi ja pahtli lõhn ning kuni selle hajumiseni seal õppetööd ei toimu, selgitab koolijuht. Kui hallitus peaks uuesti välja lööma ja levima, lubab direktor sellega kohe tegelda.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

18. september 2018, 09:21
TERVISEAMETI LUUBI ALL: missugune on koolide ja lasteaedade sisekliima?

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee