On selge, et isegi kui Süüria territooriumilt ründavad Iisraeli palestiinlased, ei tee nad seda Damaskusest, vaid kusagilt piirialadelt. Iisrael aga pommitab Damaskuse lennuvälja. Ebameeldiv riik. Pigem võib hakata sellelt suunalt välja tulema, kes selle Süüria sõja üldse korraldas. USA tegevus allub suuresti juudilobbyle ja USA oli see, kelle rahastamise tõttu see sõda üldse venima hakkas (ilma USA rahastuseta oleks Assad mässu peagi maha surunud, mis olekski õige olnud). Venemaa, keda kõik nüüd kangesti süüdistavad, sekkus ju sündmustesse palju hiljem kui USA.
Kazaaride järeltulijad-iisraellased organiseerisid selle koletu kodusõja. Seal tapeti suurel hulgal ja USA teadmisel Süüria kristlasi. Kazaarid ütlevad selle peale, me pole kristlased-võõras mure. Terve Süüria territoorium on kazaaride unistuses nn. LEVANTIA-suuriisraeli territoorium. Kui oleks asi õnnestunud, oleks Damaskus purustatud. Sest piiblis on kirjas, et rändur väldib Damaskuse vare- mete välja. Siis oleks üks nn. ettekuulutus täide läinud.
2Ms 6:8" Mina viin teid sellele maale, mille pärast ma oma käe üles tõstsin, et ma annan selle Aabrahamile, Iisakile ja Jaakobile. Mina annan selle teie omandiks, mina, Issand.” 3Ms 20:24 Aga mina ütlen teile: Te pärite nende maa ja mina annan selle teile ."
pada sõimab katelt! Ja kuidas on Siberi väikerahvaste käsi käinud, kui nad naftaväljade rajamisele ette jäid? Kuidas on nende arvukus praegu ja oli näiteks poole sajandi eest? Kus on nende keled ja rahvuskultuur? Indiaalased joodeti täis ja laostati viskiga. Aga handid, mansid, evengid ning muud Siberi väikerahvad vene vodkaga. Milles siin olulibńe vahe seisab? ja kui 20-30-ndatel arendati rahvuskeeli, anti emakeelset haridust. Siis mikspärast see praegu venekeelseks on muutunud?
suuria rahvale,mida nad on teinud,et niimoodi nende linnad purustatakse.Kas toesti on kadunud oiglus.Minna kallale voorale riigile eks seda toetab ja ohutab USA..
Jah, kui seal baseeruvad ning vabalt ja lausa võimud mahitusel tegutseva terroristidegrupid sealt territooriumilt Iisraeli ründavad. Muidugi oleks ideaalne üks suur rahu ja julgeolek. aga kui vahel on vaherahu palestiina juhtkonnaga sõlmitudki, siis juba järgmisel päeval on pajud raevunud terroriside grupid taas iseseisvalt tulistamisi alustanud. Sedasi küll ahjuks rahu niipea ei paista.
USA on ainus riik , kes võitleb maailmas rahu nimel ! Pole kaugel aeg, kus ka kurnatud rahvad Afganistanis ja Liibüas hakkavad vabadust nautima. Iraak on õigluse juba jalule seadnud ja rahvas naudib rahulikku ülesehitust.
On Iraagi majandus mitmendat aastat kasvutrendis, isegi vaatamata sellele, et maksab Kuveidile okupeerimise eest kahjutasusid - kokku 470 miljardit USD, millest praeguseks enamus makstud. The Gross Domestic Product per capita in Iraq was last recorded at 5545.90 US dollars in 2017. The GDP per Capita in Iraq is equivalent to 44 percent of the world's average. GDP per capita in Iraq averaged 3195.73 USD from 1968 until 2017, reaching an all time high of 5750.60 USD in 2016 and a record low of 1427.90 USD in 1991.
Ja Iraak peabki oma tekitatud kahjud korvama! Iraak tungis kallale endast sõjalislt märksa nõrgmale naabrile, väikeriigile Kuweidile. Ning tegelik väikeriigi ründamise põhjus oli tegelikult asjaolu, et too oli nõrk ning rikas. Kümmekond aastat mõttetut sõda endast ressursside poolest rikkama Iraaniga (kellele Iraak samuti esimesena kallale tungis) oli Iraagi riigi majanduse ning riigikasa laostanud ja kõrvuni välisvõlgadess mässinud. Kusjuures suurem osa võlgu, mingi 60-70 mijardit oldi võlgu just rikkale naabrile Kuweidile. Ja nii siis otsustaski Saddam Hussein maksta need võlad omamoodi. Naabri lihtsalt ära vallutades. Siis oleks vanad võlad korstnas ja kõik tolle kogutud rikkused kah tema omad. Pealegi ei soovinud tsiviilelust võõrdunud Iraagi ohvitserkond ning profiarmee tagasi tootvale tööle minna, vaid nõudis endale erialast tegevust -sõda. Ja eelnenud sõjast olid alles veel terved mäed ladudesse kogutud relvi ning laskemoona.
Iisrael ise saab pea iga päev trobikonna palestiina ekstremistid isetehtud rakette kaela. Ja neid palestiina terroriste redutab seal igal pool. Suur osa on neist Gaza sektoris. Aga jagub ka Süüriassegi.
Mis moodi su enda nina välja näeb? Venemaal on jäme ots juba üle sajandi juutide käes olnud. Revolutsionäärid oid vaat et üheksakümne protsendi ulatuses sealtpoolt pärit. Nii Leniniga läbi Saksamaa plommitud rongivagunis saabunud. Kui ka pärast oma võitu kommunistide juhtkonnas. Kesktäitvkomitees, tšekaas, rahvakomissarid j.n.e. Jagus ka Stalini aega. Ja kes on need praegused Venemaa miljardärid-magnaadid?
Mis moodi su enda nina välja näeb? Venemaal on jäme ots juba üle sajandi konksninade käes olnud. Revolutsionäärid oiid vaat et üheksakümne protsendi ulatuses sealtpoolt pärit. Nii Leniniga läbi Saksamaa plommitud rongivagunis saabunud. Kui ka pärast oma võitu kommunistide juhtkonnas. Kesktäitvkomitees, tšekaas, rahvakomissarid j.n.e. Jagus ka Stalini aega. Ja kes on need praegused Venemaa miljardärid-magnaadid?
Mis moodi su enda ninakene välja näeb? Venemaal on jäme ots juba üle sajandi k o n k s n i n a d e käes olnud. Revolutsionäärid oiid vaat et üheksakümne protsendi ulatuses sealt poolt pärit.
Mis moodi sinu enda ninakene siis välja näeb? Venemaal on jäme ots juba üle sajandi ühe teatavast rahusest isikute käes olnud. Revolutsionäärid oid vaat et üheksakümne protsendi ulatuses sealtpoolt pärit. Ka need 1917.a. kevadel koos Leniniga läbi Saksamaa plommitud rongivagunis saabunud.
Moderaator takistab millegipärast 16. september 2018 12:42
Venemaal on jäme ots juba üle sajandi ühe konkreetse rahva esindajate käes olnud. Nii Lenini ja revolutsiooni ajal, Kui ka pärast oma võitu kommunistide juhtkonnas. Kesktäitvkomitees, tšekaas, rahvakomissarid j.n.e. Jagus neid ka Stalini aega. Ja eks arva ära, kes on need praegused Venemaa peremehed, miljardärid-magnaadid?
Aga kuidas on Iisraeliga, kui palestiina terroristid teda naaberriikidest peaaegu iga päev rakettidega tulistavad? Kas vastutegevuse õigus laieneb siis ka Iisraelile? Või siiski mitte? Ja kui e laiene, siis põhjenda, et miks.
väätisega täidetud vihmavetoru raketiks kutsuda on natuke liiast. palestiinat israeliks kutsuda natuke liiga palju. las need khazaarid kolivad ukrainasse tagasi. neil ei ole midagi pistmist selle pyha maaga.
Kui see kas või vihmaveetorustki thtud rakett olla üle piiri lendab ja alla kikkudes kõmaka teeb, siis on see siiski re´juba relv. mis sellest et algeline ning mitte kõrgrhnoloogise tehase väljalase.
Juudtide hõimud jõudsid Palestiina aladele umbes 3200 aasta eest. Ja rajasid 3000 aasta tagasi sinna juutide riigi. Mis langes küll mitu korda rünnakute ohvriks. Nii egiptlaste, babüloonlaste, päraslaste kui ka kreeklaste poolt. Kuid suutis siiski püsida tuhat aastat, kuni roomlased selle lõplikult vallutasid. Aga et esimesel sajandil tõusid juudid taas võõrvallutajate vastu üles, siis tegid keiser Vespasianus ning tema poeg Titus Jeruusalemma pärast mitme aastast piiramist maatasa. Elanikud aga kas langesid või müüdi orjusse. Pärast seda algas Rooma otsusel juutide väljasaatmine, deporteerimine, küüditamine. Et oli teguaga leidliku ning osava rahvaga, siis suutsid mõnedkümned tuhanded siiski kodumaale püsima jääda. Kuid põhimass jäigi välja saadetutena võõrsie hulkuma. Palestiina püsis Rooma, hiljem Bütantsi ehk Ida-Rooma provintsina. Araablased jõudsid aga Palestiinasse prohvet Muhamedi järgse suure invasiooni, vallutuste - ning püha sõja ajal, kusagil VII-VIII saj. Kui nad peaaegu kõik Ida-Rooma Aasia provintsid hõivasid. Kelle koduma see Palesiina ala siis ikkagi on? Või paks see ühine olema?
kas oma "kommikotte" võivad sealsetele rahvastele kaela puistata ainult siis Süürias baseeruvad Venemaa pommilennukid? Seejuure mitte täppuspommitamist vaid teise maaima sõja aegset standartset lauspommitamist, niinimetatud pommivaipa.
ilmselt küll mitte. Kuid see eest on Iisraeliga leppimatul sõjajalal Süürias baseeruvad ning sealsere võimude mahitusel vabalt tegutsevad palestiina terroristid. Isegi kui plestiinlast juhtkonnaga ongi mõnel korral õnnestunudki vahérahu sõlmida, siis igasugused gruppikesed tegutsevad ikka omapäi edasi. Ja kõmmutavad Iisrali asulate pihta omatehtud rakette.
Miskipärast tekkis Süürias üks esimesi ja viimaseni vastu pidavaid ISISise kantse just Iisraeli piiri äärde, kuid sealt ei rünnanud mitte Iisraeli vaid hoopis Süüria võime. Kuuldavasti käisid nende võitlejad oma haavu lappimas Iisraelis. Küllap ka relvastus tuli üle piiri, kui just Süürias tanke ja kahureid külapoes ei müüda.
Ega äkki liigsest Kuu vaatamisest kuutõbi ei vaeva? Sõbralikud ning vennalikult käsikäes töötavad ning võitlevad juudid ning palestiinlased? See on küll midagi täiesti uut. Esimesest aprillist on juba kah 5,5 kuud möödas.
KOMMENTAARID (43)