Raketirünnak DamaskusesFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Silja Ratt 16. september 2018 11:24
Süüria riigimeedia teatel tabasid laupäeva hilisõhtul Iisraeli raketid riigi pealinna Damaskuse lennujaama. Süüria sõjaväeallika sõnul aktiveeris riik enda õhukaitse ning mõned raketid tulistati alla.

Süüria riigimeedia ei andnud infot selle kohta, kas oli ka inimohvreid või kui suured olid rakettide põhjusatud kahjud. Küll aga postitati pilte Süüria õhutõrjest, mis asus raketti alla tulistama. 

AFP korrespondent kuulis laupäeva hilisõhtul Damaskuses valjut plahvatust, millele järgnesid mitmed väiksemad plahvatused. Iisraeli sõjavägi on seni keeldunud juhtunut kommenteerimast. 

Süüria inimõiguste vaatluskeskuse andmetel tabasid raketid lennujaama kõrval olevat relvaladu, mitte otseselt lennujaama. Iisrael on varem sel kuul tunnistanud, et viimase 18 kuu jooksul teinud Süüriale umbes 200 õhurünnakut. Viimane rünnak toimus neljandal septembril.

Samal teemal

Kommentaarid  (43)

loodame et jumal seda nii ei jäta ja pühib iisraeli maapealt nagu 17. september 2018 09:59
Andres 16. september 2018 21:44
On selge, et isegi kui Süüria territooriumilt ründavad Iisraeli palestiinlased, ei tee nad seda Damaskusest, vaid kusagilt piirialadelt. Iisrael aga pommitab Damaskuse lennuvälja. Ebameeldiv riik. Pigem võib hakata sellelt suunalt välja tulema, kes selle Süüria sõja üldse korraldas. USA tegevus allub suuresti juudilobbyle ja USA oli see, kelle rahastamise tõttu see sõda üldse venima hakkas (ilma USA rahastuseta oleks Assad mässu peagi maha surunud, mis olekski õige olnud). Venemaa, keda kõik nüüd kangesti süüdistavad, sekkus ju sündmustesse palju hiljem kui USA.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS