Krimi

FOTOD | Tartumaal kaotasid driftijad auto üle kontrolli ja käisid üle katuse (59)

Toimetas Marvel Riik, 15. september 2018 19:18
Foto: Politse- ja Piirivalveamet
Vahetult enne avariid teatas murelik inimene driftivast BMWst häirekeskusele. Enne kui politsei reageerida jõudis, oli auto juba teelt välja sõitnud.

BMW roolis oli 26aastane mees, kes driftis autos olnud sõpradega nõnda, et ühel hetkel kaotas ta masina üle kontrolli ning sõitis teelt välja põllule. Seal rullus auto omakorda mitu korda üle katuse. Sõidukijuht ja üks kaasreisija said raskemalt viga ning vajasid haiglaravi, teistele anti kohapeal esmaabi. Haiglas võeti juhilt vereproov, et selgitada, kas ta oli kaine.

„Kurb on näha, kuidas noortel puuduvad igasugused teadmised autodest, nende juhtimisest, elementaarsetest füüsikareeglitest ning kuidas seda lünka kompenseerib autojuht fantaasiaga, nagu ta oleks sündinud rallisõitja,“ kommenteeris õnnetust Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk. Tema sõnul on see juhtum ilmekas näide, kuidas seltskond noori tegi õigupoolest kõik endast oleneva, et surma saada.

„See on puhas õnn, et keegi neist surmavaid vigastusi ei saanud. Tahes-tahtmata meenus selle avariiga tegeldes kolme aasta tagune traagiline avarii Tartumaal, milles jätsid elu neli noort. Uljas sõit, kiirusepiirangute proovile panek, liiklusohutusele vilistamine ning kõige tagajärjel sai asjast, mida peeti lustisõiduks, surmasõit,“ meenutas operatiivjuht. 

Foto: Politse- ja Piirivalveamet

Virga sõnul ei tohiks ükski noor avalikult või ka vaikimisi tunnustades kaasa sõita masinas, kus kihutatakse kulunud rehvidel ja kellegi turvalisust ei peeta millekski.

„Antud vahejuhtum on tõsine järelemõtlemise koht ennekõike nendele noortele endile, kuidas oma elu täisväärtuslikult, ohutult ja üksteisega arvestavalt elada. Muul juhul ei lähe palju aega mööda, kui selliseid mõtlematuid tegusid ja neis elu jätnud inimesi jäävad meenutama vaid küünlad, hauakivi ja mälestuspink.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee