Krimi

ÕL FOTOD | Tuukrid leidsid Pae järve koristades laiba (36)

Marvel Riik, Katrin Helend-Aaviku, 15. september 2018, 16:40
Pae tiigist leiti surnukeha. Teet Malsroos
Maailmakoristuspäeva raames koristati Lasnamäel Paepargi tehisjärve. Kohapeal viibivate inimeste sõnul leidsid tuukrid tiigist surnukeha. Politsei kinnitab surnukeha leidu. 

„Saime täna kell 12.30 teate, et Lasnamäel Pae pargi järves märkasid vabatahtlikud sukeldujad nelja meetri sügavusel võimalikku inimese surnukeha. Sündmuskohale reageerisid politseinikud, kriminalistid ja ka kutselised tuukrid. Kell 16.20 toodi järve põhjast välja seni tuvastamata ja lagunemise tunnustega meesterahva surnukeha,“ ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmas Tuisk.

Samal teemal

Eesti Sukeldujate Klubi instruktor Terje Meos, kelle juhtimisel prügikoristustöid Pae järves tehti, ütles, et ta mõtles juba töid planeerides endamisi, et kui tiigist peaksid välja tulema nii-öelda tõsisemad leiud, ei ole need silla juures, kus palju inimesi käib, vaid tiigi tagumises ja vaiksemas otsas. Seetõttu pani ta sinna tööle kogenumad tuukrid. „Juhuks, kui on midagi tõsisemat, siis noorem sukelduja saab eluks ajaks šoki,“ rääkis Meos.

Meose kartused saidki tõeks – järve vaiksemast kaldast, ümbritsetud metsa ja võsaga, leidsid tuukrid surnukeha.

Meose sõnul leidsid laiba kaks meessukeldujat, kes sogases järvevees kobamisi surnukeha jalgade otsa sattusid. „See leiti üsna kalda äärest,“ täpsustas ta. „See pole küll minu hinnata, aga laip tundus vana.“

Kuidas sukeldujad ennast pärast leidu tunnevad? „Neil pole midagi viga. Nad on väga karastunud, tugevad mehed. Nendega on kõik korras,“ kinnitas Meos.

Maailmakoristuspäeva raames on Pae järvest prügi tulnud koristama nelikümmend tuukrit. Nende peamiseks „saagiks“ olid autorehvid ja tühjad pudelid, aga välja tõmmati ka ostukärusid, tualettpotte, kraanikausse, üks roller ja lapsevanker.

Tuukreid jagus järve igasse külge. Prügi oli vette loobitud nii suurel hulgal, et esimese tunni jooksul tuukrid kalda äärest kaugemale ei jõudnudki. Sogase vee tõttu tuukrid vee sees midagi väga ei näe.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee