Eesti uudised

MEELEHEITLIK SAMM: hulkunud ja pahandust teinud poiss aheldati kodus käeraudadega 

Arno Põder, 15. september 2018 01:51
Foto: MARIANNE LOORENTS

Poisi kasvatamisega hätta jäänud perekond lasi käiku püksirihma ja käerauad ning sai nüüd kohtus karistada lapselt vabaduse võtmise ja kehalise väärkohtlemise eest.

Päikeselisel sügishommikul astuvad Pärnus kohtusaali ühe pere kolm põlvkonda: ema, isa ja tütar süüdistatavatena ning tütretütar ema süles pealtvaatajana. Pisipõnnile kohtus eriti ei meeldi ja ta annab sellest häälekalt märku. Kohtunik uurib, kas last saaks kuidagi vaigistada. Ema ütleb, et laps ei taha ühe koha peal istuda, vaid soovib mängida. Kohtuniku armulikul loal roomabki pisike neljakäpakil istungi ajal mööda põrandat ringi, samal ajal kui ema ja vanaema püüavad teda jõudumööda kantseldada ja kohtuniku küsimustele vastata. Pereisa istub löödud ilmel kohtupingis ja nõjatub toolileenile, silmad suletud.

Prokurör üritab oma ettekandega võimalikult ruttu ühele poole saada ja kuna tegemist on kokkuleppemenetlusega, siis ei kesta istung kaua. Pereliikmetele esitatud süüdistuse sisu on aga karm: lapse korduv ja pikaajaline kehaline väärkohtlemine ning temalt vabaduse võtmine. Kannatanu on pereema õepoeg, kes on praeguseks teismeikka jõudnud ja kasvas tädi peres juba kolmandast eluaastast saadik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.11.2018
Head lapsed kasvavad vitsata: paljudel Eesti vanematel puudub oskus lapsi peksuta kasvatada
16.08.2018
RAVIKOHTI VÄHE: narkosõltlasest neiu hakkas uuesti süstima, enne kui järjekord temani jõudis
08.08.2018
Üle aasta turvakodudes elanud väikese Martini juhtum viib seaduse muutmiseni
31.07.2018
KÕHEDAD LOOD ASENDUSKODUST: vigaseks pekstud ja end lõikuvad lapsed anuvad, et ei peaks enam koju minema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee