Paavst FranciscusFoto: AFP/Scanpix
Siim Randla 15. september 2018 07:19
Septembris Eestisse visiidile saabuval paavst Franciscusel on Kaarli kirikus oikumeeniline noortekohtumine, kus Püha Isa soovib kuulda nende tunnistusi usust ja muredest praeguses maailmas. 

Kohtumisest võtab osa palju noori nii Eestist kui ka naaberriikidest. Kohtumine pole mõeldud mitte ainult katoliiklastele, vaid ka luterlastele, ortodoksidele ja teiste konfessioonide esindajatele.

Kuna tegu on siseruumiga, on kohtade arv piiratud, märkis Rooma-Katoliku kiriku pressiesindaja Eestis Marge-Marie Paas. Tema sõnul on paljud Eesti noored näidanud üles suurt huvi Püha Isaga kohtumise vastu. Paas ütles, et Rooma-Katoliku kirikus, täpsemalt Roomas, algab oktoobris piiskoppide sinod, mis keskendub noortele ja nende küsimustele praeguses maailmas. „Sellepärast kohtub paavst vahetult enne sinodi algust kõigis kolmes Balti riigis noortega ja soovib kuulda meie noorte tunnistusi usust, samuti seda, millised on noorte küsimused ja mured tänases maailmas,“ rääkis Paas. 

Paavst tuleb Eestisse 25. septembril. Tallinna lennujaamast siirdub ta Kadriorgu, kus kohtub president Kersti Kaljulaidiga. Seejärel saab ta roosiaias kokku Eesti haritlaste, teadlaste ja intelligentsiga – neile pühendab ta ka oma läkituse. Paavst külastab ka Tallinna Peeter-Pauli katedraali ja  visiit tipneb  missaga Tallinnas Vabaduse väljakul.