Eesti uudised

Paavst uurib kohtumisel Eesti noorte muresid (9)

Siim Randla, 15. september 2018, 07:19
Paavst Franciscus AFP/Scanpix
Septembris Eestisse visiidile saabuval paavst Franciscusel on Kaarli kirikus oikumeeniline noortekohtumine, kus Püha Isa soovib kuulda nende tunnistusi usust ja muredest praeguses maailmas. 

Kohtumisest võtab osa palju noori nii Eestist kui ka naaberriikidest. Kohtumine pole mõeldud mitte ainult katoliiklastele, vaid ka luterlastele, ortodoksidele ja teiste konfessioonide esindajatele.

Samal teemal

Kuna tegu on siseruumiga, on kohtade arv piiratud, märkis Rooma-Katoliku kiriku pressiesindaja Eestis Marge-Marie Paas. Tema sõnul on paljud Eesti noored näidanud üles suurt huvi Püha Isaga kohtumise vastu. Paas ütles, et Rooma-Katoliku kirikus, täpsemalt Roomas, algab oktoobris piiskoppide sinod, mis keskendub noortele ja nende küsimustele praeguses maailmas. „Sellepärast kohtub paavst vahetult enne sinodi algust kõigis kolmes Balti riigis noortega ja soovib kuulda meie noorte tunnistusi usust, samuti seda, millised on noorte küsimused ja mured tänases maailmas,“ rääkis Paas. 

Paavst tuleb Eestisse 25. septembril. Tallinna lennujaamast siirdub ta Kadriorgu, kus kohtub president Kersti Kaljulaidiga. Seejärel saab ta roosiaias kokku Eesti haritlaste, teadlaste ja intelligentsiga – neile pühendab ta ka oma läkituse. Paavst külastab ka Tallinna Peeter-Pauli katedraali ja  visiit tipneb  missaga Tallinnas Vabaduse väljakul. 

9 KOMMENTAARI

u
uskmatu 16. september 2018, 15:16
aeg oleks see kummituslik paavst ja teised kirikutegelased juba maha kanda. Nad ei ole jumalad ega ka jumala asendajad, vaid kuritegelik kamp inimesi, kes tegelevad raha väljapetmise, inimeste lollitamise ja laste pilastamisega.
t
T.Mets 15. september 2018, 16:53
Hoopis parem oleks, kui paavst need mured temale antud taevaliku jõuga lahendaks, uurimisest üksi jääb justkui väheks
Loe kõiki (9)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee