Eesti uudised

Nädalavahetusel pole haiguselehe saamiseks telefonist abi, tuleb minna EMOsse (3)

Kristel Veerus, 14. september 2018 20:45
Nohu ja köha piinavad?  Tööpäevadel võib perearst avada töövõimetuslehe telefoni teel, nädalavahetusel tuleb pöörduda EMOsseFoto: Panthermedia/Scanpix
Kui töötaja haigestub nädalavahetusel ja vajab töövõimetuslehte ka nädalalõpupäevadeks, peab ta minema esmalt haigla erakorralise meditsiini osakonda  ning seejärel esmaspäeval perearsti juurde. Nädala sees võib perearstilt haiguslehe saada telefoni teel, kui arst ei pea vajalikuks patsienti läbi vaadata.

Mari (nimi muudetud) on seni kergemate külmetus- ja viirushaiguste puhul perearstile helistanud, palunud haiguslehe avada ning seejärel kodusest apteegist tõvemurele leevendust otsinud. Viimati nii lihtsalt aga ei läinud. Teisipäeva hommikul helistas ta perearstile, teatas, et tal on palavik, nohu ja kurguvalu, ning palus haiguslehte. Telefonile vastanud pereõde ütles, et nüüd on uus kord: töövõimetuslehe saab välja kirjutada vaid siis, kui inimene tuleb end näitama. „Neil polnud mulle enne vastuvõtuaega pakkuda, kui reedel. See on narr, sest ma plaaniks ikka paari päevaga juba terveks saada. Varemgi ju külmetunud olnud. Tavaliselt arst polegi mind sellise asjaga kohale kutsunud,” imestab Mari.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.05.2021
SÜDAMEARST ÕPETAB: millal ja kuidas on õige mõõta vererõhku
09.12.2018
ARST HOIATAB: niimoodi küll ära haiget kurku ravi!
06.12.2018
PEREARST: 8+8+8 reegel aitab külmetushaigusi eemal hoida
02.10.2018
Viirushaiguste vastu võitlemine algab korralikust kätepesust