Eesti uudised

August Sirgu ausammas tuleb pastoraadi ette (12)

LISA KOMMENTAAR

Mart 17. september 2018 09:39
Palun parandage pealkirjas Sirgu nimi ära. Oma rahvuskangelasi peaks ikka tundma! Suur tänu EKRE- le tehtud töö ja vaeva eest! Müts maha teie ees!
Jürka 15. september 2018 18:58
Noh milline suur rahvajuht sai olla 17 - 18 aastane koolipoiss? Vabadussõdalaste liikumine aga tänu Eesti pikale okupatsioonile ei ole õieti veel läbi uuritud. Veidralt silma torkab aga see,et üheaegselt tekkisid sellised liikumised 4 riigis. Soomes,Eestis,Lätis ja Leedus???. Teades meie suurt ja meile alati parimat tahtvat naabrit ,peaks hakkama häirekell kõigil mõtlevatel inimestel lööma.Kahtlane on selles asjas kõik.Nii Sirku surm.Arvan,et NKVD pakutud varianti,et Päts lasi ta välismaal tappa ei saa ometigi tõsiselt võtta.Selline on alati aga olnud sõnakuulmatute agentidega meie naabri käitumine.Teiseks vabadussõdalaste kohtu toimikidud? Miks need koos teiste dokumentidega Eestist Venemaale viidi?
EKRE käitumine muutub järjest kahtlasemaks?
Miks venelased need Venemaale viisid?
to Jura 16. september 2018 16:57
Mis iba sa ajad? Vapside toimikud on siiani alles, mine arhiivi. Võiks küsida, et miks Päts need NKVD-le kandikul kätte andis, selle asemel, et hävitada? Ju siis selle võimuhullu viha vapside vastu oli lõpuni nii tugev.
Sellest, et Sirk'i võisid tappa PolPol-i agendis, räägiti juba EW ajal.
vaikiv ajastu 16. september 2018 21:15
jürka sa oled täielik võhik ära esine
to Arvan ja asd, Uunult. 15. september 2018 09:56
Püüdke esmalt aru saada artikli sisust ja vastavalt sellele ka kommenteerge. Praegu jätate endast kuidagi kohtlasevõitu mulje, kes ei saa aru, kes nad on ja kus nad on.
Arvan 16. september 2018 14:46
Ehk ei saanud hoopis Teie minu kommentaarist aru. Suurem osa vabadussõjalastest (nn vapsidest) osales Vabadussõjas oma elu kaalule pannes. Eesti Vabariigi heaks mittemidagi kordasaatnud lärmakad ekrelased tahavad nii kangesti ennast vapsidega samale pulgale seada. Piisab, kui vahel saate aega lilli viia Helsingi Hietaniemi kalmistul olevale vapside liidri Artur Johannes Sirgi ja tema abikaasa Hilda Irene hauale. Ärge tehke Sirgist EKRE "kaubamärki"!
Arvan 15. september 2018 00:34
Jälle tahab EKRE midagi olulist Eesti riigilt kaaperdada.
Artur Sirk ei olnud mingi isehakanud vaps vaid mees, kes koolipoisina Vabadussõtta läks ja selles osales. Tänased "ainsad eestimeelsed" ei sobitu mitte kuidagi Sirgiga ühele pildile. Jätke see vapper mees rahule!
sina SlTAVARES 16. september 2018 17:01
tahad muidugi, et vabadussõjalased jääksidki unustuste hõlma. keegi ei ole ju vääriline neid meenutama. oled sa ikke L0LL mis L0LL..
vaikiv ajastu 16. september 2018 21:13
nad olid võimu eestis omale saamas, kuna valitsev pätsu klikk oli oma ämbrikolistamistega tugevalt liiale läinud ja see mis pärast vabadussõdalaste likvideerimist tuli oli suurim häbi ja häbematus kuubis kogu eesti rahva suhtes.
Präät 14. september 2018 22:42
mees kelle päts lasi ära koristada
asd 14. september 2018 21:57
Lõpuks saab väärilise mälestuskoha ka Mobiiltefelon, keda on tahtlikult üritatud unustuse hõlma lükata ja tema panust iseseisva Eesti arengusse olematuks teha,“ lausus Madison.
Jaak 15. september 2018 11:54
kas nüüd olid enda meelest vaimukas?