August SirkFoto: Wikipedia
Siim Randla 14. september 2018 21:15
Eesti vabadussõjalaste juhi Artur Sirgu ausammas avatakse 25. septembril Amblas sealse pastoraadi esisel platsil.

„See ala jääb kaitsevööndisse ja saime loa,“ ütleb ausamba rajamist korraldanud SA Mälestusselts „Artur Sirk“ juhatuse liige Jaak Madison, lisades, et samba avamine toimub sümboolsel päeval, kui möödub 118 aastat Sirgu sünnist. Madisoni sõnul on see märgiline verstapost Eesti ajaloos. Koguduse juhatus on nõustunud ausamba püstitamisega oma maadele, kinnitas Tõnu Linnasmäe. 

 „Artur Sirk oli üks suurimaid rahvajuhte, kes kunagi Eesti poliitikat ja tulevikku on mõjutanud. Veel tänase päevani, ligi sajand hiljem, tekitavad vabadussõjalased poleemikat nende jaoks, kes üritavad õigustada 1934. aastal 12. märtsil Konstantin Pätsi, Johan Laidoneri ja August Rei ellu viidud riigipööret. Lõpuks saab väärilise mälestuskoha ka Sirk, keda on tahtlikult üritatud unustuse hõlma lükata ja tema panust iseseisva Eesti arengusse olematuks teha,“ lausus Madison.

Kommentaarid  (12)

Mart 17. september 2018 09:39
Palun parandage pealkirjas Sirgu nimi ära. Oma rahvuskangelasi peaks ikka tundma! Suur tänu EKRE- le tehtud töö ja vaeva eest! Müts maha teie ees!
Jürka 15. september 2018 18:58
Noh milline suur rahvajuht sai olla 17 - 18 aastane koolipoiss? Vabadussõdalaste liikumine aga tänu Eesti pikale okupatsioonile ei ole õieti veel läbi uuritud. Veidralt silma torkab aga see,et üheaegselt tekkisid sellised liikumised 4 riigis. Soomes,Eestis,Lätis ja Leedus???. Teades meie suurt ja meile alati parimat tahtvat naabrit ,peaks hakkama häirekell kõigil mõtlevatel inimestel lööma.Kahtlane on selles asjas kõik.Nii Sirku surm.Arvan,et NKVD pakutud varianti,et Päts lasi ta välismaal tappa ei saa ometigi tõsiselt võtta.Selline on alati aga olnud sõnakuulmatute agentidega meie naabri käitumine.Teiseks vabadussõdalaste kohtu toimikidud? Miks need koos teiste dokumentidega Eestist Venemaale viidi?
EKRE käitumine muutub järjest kahtlasemaks?
Miks venelased need Venemaale viisid?
to Jura 16. september 2018 16:57
Mis iba sa ajad? Vapside toimikud on siiani alles, mine arhiivi. Võiks küsida, et miks Päts need NKVD-le kandikul kätte andis, selle asemel, et hävitada? Ju siis selle võimuhullu viha vapside vastu oli lõpuni nii tugev.
Sellest, et Sirk'i võisid tappa PolPol-i agendis, räägiti juba EW ajal.
vaikiv ajastu 16. september 2018 21:15
jürka sa oled täielik võhik ära esine
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS