August Sirk (Wikipedia)

Eesti vabadussõjalaste juhi Artur Sirgu ausammas avatakse 25. septembril Amblas sealse pastoraadi esisel platsil.

„See ala jääb kaitsevööndisse ja saime loa,“ ütleb ausamba rajamist korraldanud SA Mälestusselts „Artur Sirk“ juhatuse liige Jaak Madison, lisades, et samba avamine toimub sümboolsel päeval, kui möödub 118 aastat Sirgu sünnist. Madisoni sõnul on see märgiline verstapost Eesti ajaloos. Koguduse juhatus on nõustunud ausamba püstitamisega oma maadele, kinnitas Tõnu Linnasmäe. 

 „Artur Sirk oli üks suurimaid rahvajuhte, kes kunagi Eesti poliitikat ja tulevikku on mõjutanud. Veel tänase päevani, ligi sajand hiljem, tekitavad vabadussõjalased poleemikat nende jaoks, kes üritavad õigustada 1934. aastal 12. märtsil Konstantin Pätsi, Johan Laidoneri ja August Rei ellu viidud riigipööret. Lõpuks saab väärilise mälestuskoha ka Sirk, keda on tahtlikult üritatud unustuse hõlma lükata ja tema panust iseseisva Eesti arengusse olematuks teha,“ lausus Madison.

Jaga artiklit

12 kommentaari

M
Mart  /   09:39, 17. sept 2018
Palun parandage pealkirjas Sirgu nimi ära. Oma rahvuskangelasi peaks ikka tundma! Suur tänu EKRE- le tehtud töö ja vaeva eest! Müts maha teie ees!
J
Jürka  /   18:58, 15. sept 2018
Noh milline suur rahvajuht sai olla 17 - 18 aastane koolipoiss? Vabadussõdalaste liikumine aga tänu Eesti pikale okupatsioonile ei ole õieti veel läbi uuritud. Veidralt silma torkab aga see,et üheaegselt tekkisid sellised liikumised 4 riigis. Soomes,Eestis,Lätis ja Leedus???. Teades meie suurt ja meile alati parimat tahtvat naabrit ,peaks hakkama häirekell kõigil mõtlevatel inimestel lööma.Kahtlane on selles asjas kõik.Nii Sirku surm.Arvan,et NKVD pakutud varianti,et Päts lasi ta välismaal tappa ei saa ometigi tõsiselt võtta.Selline on alati aga olnud sõnakuulmatute agentidega meie naabri käitumine.Teiseks vabadussõdalaste kohtu toimikidud? Miks need koos teiste dokumentidega Eestist Venemaale viidi?
EKRE käitumine muutub järjest kahtlasemaks?
Miks venelased need Venemaale viisid?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis