Maailm

Trumpi kampaaniajuht tunnistas end riigivastases vandenõus süüdi ja jagas väärtuslikku infot (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 14. september 2018 20:08
Vanglas tehtud ülesvõte Paul ManafortistFoto: AFP PHOTO / ALEXANDRIA SHERIFF'S OFFICE / HANDOUT
USA president Trumpi endine kampaaniajuht Paul Manafort tunnistas end süüdi kahes kriminaalsüüdistuses. Tunnistused on osaks tema lubadusest teha koostööd eriprokurör Robert Muelleriga, millega ta juba reede hommikul algust tegi.

Manafort tunnistas end reedel süüdi riigivastases vandenõus ja kavatsustes õigusemõistmist takistada.

Samal teemal

Eelmisel kuul mõisteti ta eraldi kohtukaasuses süüdi maksu- ja pangapettuses ning pangaandmete esitamata jätmises, Need süüdistused ei puuduta siiski otseselt tema koostööd Trumpiga ajal, mil viimane oli veel presidendikandidaat ning Manafort tema kampaaniat vedas. Manafort oli konsultant mitmetele moskvameelsetele Ukraina poliitikutele ning tegeles ka rahapesuga. Ta kasutas 31 välismaa pangakontot kolmes erinevas riigis, et vältida miljonite dollarite väärtuses maksude tasumist USA riigile. Prokuröri käsutuses oli ka mahukalt andmeid Manaforti pillavast eluviisist, mida võimaldas tema tegevus Ukrainas, maksudest kõrvalehiilimine ja pettused.

Manaforti reedene ülestunnistus säästis teda esmaspäeval algama pidanud pikast kohtuprotsessist, milles teda oleks süüdistatud rahapesus, vandenõus riigilt raha välja petta, tunnistajate mõjutamises ning end välisagendina kirja panemata jätmises.

Tähelepanuväärseim Manaforti ülestunnistuse juures on see, et ta nõustus ka eriprokuröriga koostööd tegema. Esialgu otsis ta võimalusi sõlmida kokkulepe, kus ta viimast tegema ei peaks.

Eriprokuröri alluvad vestlesid Manafortiga reede hommikul ning kinnitasid ABC Newsile, et tal oli nendega jagada väga väärtuslikku infot. Kas see info puudutas Trumpi või presidendi valimiskampaaniat, selgub ilmselt aja jooksul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee